Kamery dla sportowców

Jazda na rowerze nie jest w zasadzie niczym nadzwyczajnym. Inaczej jest jednak wtedy gdy uprawiamy kolarstwo górskie lub lubimy przejazdy ekstremalne po niebezpiecznych ścieżkach. Wówczas skacze nam adrenalina ale wiele osób chce przedłużyć te momenty poprzez oglądanie nagrań ze swojego przejazdu. W tym celu stosuje się specjalne kamery sportowe.

Wytrzymałe kamery dla rowerzystów

wytrzymała kamera sportowa na rowerNagrywanie swojego przejazdu na rowerze z użyciem smartfona lub klasycznej kamery niekiedy jest po prostu niemożliwe. Nie jesteśmy w stanie odpowiednio dobrze kontrolować jazdy na rowerze i jednocześnie starać się utrzymywać kamerę w odpowiedniej pozycji. Pomyśleli o tym jednak producenci elektroniki i stworzyli urządzenie jakim jest wytrzymała kamera sportowa na rower. Urządzenia tego typu najczęściej spotkać możemy w dwóch wersjach. Pierwsza z nich to kamery montowane na kierownicy rowerowej. W takim przypadku musimy jednak wziąć pod uwagę fakt, że nagrania mogą być niezbyt płynne z racji drgań na kierownicy. W związku z tym nieco lepszym pomysłem jest kupno kamery montowanej na kasku. W tych urządzeniach obraz jest nieco mniej zakłócony. To co wyróżnia jeden i drugi rodzaj kamer to przede wszystkim wytrzymała obudowa. Najczęściej tworzy się ją z poliwęglanu, który jest odporny zarówno na wstrząsy i uderzenia jak również na działanie wody czy promieniowania ultrafioletowego.

Ogólnie rzecz biorąc nagrywanie swoich przejazdów po trudnych, ekstremalnych ścieżkach może być bardzo ciekawym pomysłem. Warto się takimi nagraniami pochwalić na portalach społecznościowych. Dodatkowo dzięki wysokiej jakości materiałom filmowym z takich przejazdów możemy przeanalizować momenty gdy popełniliśmy jakieś błędy podczas naszej jazdy. Nagrania pomogą nam nad tymi błędami pracować.