Klasyczny blok rysunkowy

Żaden prowadzący zajęcia plastyczne, festyny czy też kółka artystyczne dla dzieci nie mógłby wyobrazić sobie ich bez odpowiednich przyrządów. Niektóre z nich nie wymagają dużych nakładów finansowych, ale bardzo różnią się typem. Jak więc dokonać najlepszego wyboru w kwestii podłoża do rysunku lub malunku? Odpowiedź może być prostsza niż nam się zdaje.

Białe a3 to idealny format dla rysunków

blok rysunkowy a3 białyPierwszym argumentem, który każe nam uznać najprostsze rozwiązania za najlepsze jest to, że nie trzeba się przy nich za bardzo głowić. Dla każdego artysty liczy się przede wszystkim to, co powstanie na kartce, a nie sama kartka. Oczywiście dobrze, by była wykonana w dobrej jakości, jednak dla prawdziwego malarza takie materialne aspekty nie odgrywają w pracy twórczej zbyt dużej roli. Jednak nawet i tacy idealiści poszukują rozwiązań praktycznych. Dla standardowych rysunków najlepiej wybrać format uniwersalny, który nie będzie wadził w transporcie, a także łatwo będzie do niego dobrać ramę lub antyramę. Jeśli więc mamy na myśli takie banalne, lecz genialne w swej prostocie rozwiązanie – idealnie sprawdzi się blok rysunkowy a3 biały, który kupimy w każdym sklepie plastycznym czy nawet większym supermarkecie. Takie bloki to równe prostokąty, nie za duże nie za małe, a do tego ilość kartek możemy dobierać dowolnie. Na rynku znajduje się wiele objętości tego typu bloczków. Dla bardziej wymagających – znajdą się nawet takie wielowarstwowe w różnych kolorach. W sklepach znajdziemy obok nich również wersję techniczną – o nieco sztywniejszych, bardziej tekturowych kartkach.

Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób praktycznych, które lubią mieć kartki w jednym miejscu. Istnieje też możliwość nabycia bloków z kartkami sznurowanymi zamiast klasycznych sklejanych. Bez względu na to, który blok wybierzemy – na pewno starczy nam na dłużej niż w sytuacji, gdy kartki nabywać będziemy pojedynczo.