Klawiatury dla początkujących graczy

Zaawansowane funkcje sterowania i mnóstwo udogodnień, jakimi odznaczały się nowoczesne klawiatury gamingowe były zaletą dla wielu graczy, choć częściej niż rzadziej przytłaczały nowych entuzjastów gier komputerowych. Młodzi gracze zazwyczaj nie mieli na tyle doświadczenia w obsłudze sprzętu, by wykorzystać wszystkie możliwości, oferowane przez skomplikowane modele klawiatur.

Dobre klawiatury dla początkujących

klawiatury mechaniczneNowicjuszom polecano więc zakup jednego z prostszych, aczkolwiek znacznie wygodniejszych modeli, przeznaczonych dla osób niedoświadczonych. Proste klawiatury mechaniczne dla graczy, mimo iż nie umożliwiały sterowania całą pracą komputera z poziomu klawiatury, umożliwiały komfortowe granie przez wiele godzin, i nie przytłaczały ilością funkcji. Posiadały one często podobne wykonanie jak pozostałe modele klawiatur gamingowych, bardzo zwracające uwagę i unikalne, jak również część dodatków, będących uznawanymi za standard we wszystkich modelach klawiatur do grania. Bez wyjątku były więc podświetlone, zazwyczaj czerwonymi diodami LED, ustawionymi domyślnie tak, by zwiększać widoczność klawiszy w warunkach słabego oświetlenia, ale nie przeszkadzać i nie razić oczu w trakcie grania. Układ klawiszy był również o wiele bardziej wygodny, a sama klawiatura szersza niż modele biurowe, ułatwiając pisanie czy kontrolę w grach o nietypowym modelu sterowania, głównie ze względu na klawisze najczęściej używane do kontroli w grach zaznaczone odmiennym kolorem.

Wielu graczy decydowało się na zakup właśnie takiej klawiatury ze względu na niską cenę, gdyż zdarzało się że proste klawiatury gamingowe były tańsze od zaawansowanych odmian nawet trzykrotnie. Dla graczy młodych, nie dysponujących środkami na zakup sprzętu od renomowanych producentów, były one więc doskonałym wyborem na początek.