Kompleksowa ochrona oczu

Ochrona narządu wzroku jest szczególnie istotna, ponieważ oko jest bardzo wrażliwe na wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Nierzadko jest narażone na przedostanie się do niego substancji w postaci kwasów. W takiej sytuacji najważniejsza jest błyskawiczna reakcja. Dzięki niej niwelowane jest ryzyko trwałego uszkodzenia nerwu wzrokowego. Do tego celu stosuje się wiele preparatów specjalnie stworzonych w tym celu.

Preparaty neutralizujące podrażnienia oczu

neutralizujący plum eye washOko to narząd niezwykle czuły. Jest narażone na wiele uszkodzeń. Czasami dostaje się do niego ciało obce lub ciecze o żrących właściwościach. Neutralizujący Plum Eye Wash to płyn, który prowadzi do wypłukania z oka resztek niepożądanych substancji lub ciał obcych. Buteleczka, w której znajduje się roztwór posiada ergonomiczną końcówkę, dzięki której możliwa jest wygodna aplikacja płynu do oka. W butelce znajduje się jedna dawka preparatu. Po otwarciu nie nadaje się ona do dalszego przechowywania. W opakowaniu znajduje się szczegółowa instrukcja użycia płynu. Produkt należy zakupić w aptece, ponieważ tylko wówczas ma się pewność, że preparat posiada odpowiedni certyfikat. Po przepłukaniu oka, minimalizowane jest ryzyko przedostania się do niego innych zanieczyszczeń. Oczywiście warunkiem jest dokonanie obfitego przepłukania uszkodzonego narządu wzroku. Ciekawym rozwiązaniem jest umieszczenie całej stacji do podawania preparatu. Musi to być miejsce w pełni sterylne. 

Kształt butelki zapewnia właściwy i niczym niezakłócony przepływ całości roztworu. Sam preparat nie rozlewa się przy tym. Wylot butelki jest zabezpieczony specjalnie zaprojektowaną nakrętką, dzięki której nie ulega zakurzeniu. Przed zastosowaniem wcześniej zakupionego roztworu konieczne jest zwrócenie uwagi na datę ważności do spożycia.