prywatny dom seniora

Modny wystrój mieszkania i domu

Wnętrze mieszkania lub domu powinno być tak urządzone, aby zachęcało do spędzania w nim czasu. To w jakim stylu będzie urządzone zależy od gustu domowników. Można je urządzić w jednym stylu, lub może to być mieszanina wielu stylów.

Meble kolonialne w salonie

Meble kolonialneNajważniejsze w każdym wnętrzu są meble. Ich styl i wygląd jest dobierany do charakteru oraz funkcji pomieszczenia. Jednym ze stylów w jakim można spotkać meble to kolonialny. Jest to styl ponad czasowy. Meble kolonialne pasują do wnętrz tradycyjnych, stonowanych. Łączą one styl angielski, wiktoriański razem z egzotycznymi drewnami, które były dostępne w koloniach angielskich. Stąd właśnie nazwa tych mebli. Meble te czasem mają egzotyczny wygląd. Meble kolonialne nie tylko niesamowicie wyglądają, ale również są bardzo praktyczne. Komody posiadają wiele szuflad, biblioteczki, czy biurka posiadają wiele półeczek. Kanapy w tym stylu są tapicerowane, czasem obijane aksamitem lub skórą. Gabloty również są odpowiednio stylizowane. Kolory wnętrza kolonialnego powinny być żywe, wyraziste. Kolory dominujące to:

    • nasycona żółć,
    • ciepły brąz,
  • nasycony pomarańczowy.

Meble kolonialne są masywny oraz charakteryzują się dużą trwałością i wytrzymałością. Oprócz tego wykończenie tych mebli sprawia, że są one wytrzymałe na wilgotność oraz ekstremalne temperatury. Bardzo często meble te zdobi się egzotycznymi motywami, roślinami, poza tym meble te często się postarza, aby wyglądały na pochodzące z XIX wieku.

Zalety mebli drewnianych

meble drewnianeJeśli nie meble kolonialne, to do stylowego wnętrza będą pasowały meble drewniane. Meble drewniane są na pewno bardzo trwałe i wytrzymałe. Nadają wnętrzu stylowość i charakter. Meble drewniane również są dobre w energooszczędności. Ponieważ pomagają zachowywać stałą temperaturę. Drewno potrafi kumulować w sobie ciepło, a następnie, gdy pomieszczenie się ochładza oddaje je. Jeśli zainwestuje się w meble drewniane, to ma się pewność, że będą one służyły nam przez wiele lat. Takie meble są dobre dla alergików, nie powodują alergii oraz ruchu kurzu i pyłu po pomieszczeniu. W Polsce najbardziej popularnym drewnem na meble jest drewno sosnowe i dębowe. Meble sosnowe są w porównaniu do tych dębowych tańsze. Dodatkową zaletą tych mebli jest możliwość pomalowania ich na dowolny kolor. Drewno sosnowe jest bardzo elastyczne, dzięki czemu można je odpowiednio formować. Każdy mebel drewniany powinien być odpowiednio konserwowany. Jeśli dba się o nie, oraz pielęgnuje będą one służyły przez wiele lat bez żadnych uszkodzeń.

Stylowe, kobiece meble shabby chic

schabby chicJeśli chce się uzyskać stylowe, a zarazem bardziej kobiece wnętrze to meble shabbby chic będą odpowiednie. Cechą charakterystyczną tych mebli jest ich wygląd stylizowany na stary. Wnętrza w tym stylu są inspirowane domami wiejskimi z Anglii lub Francji. Wyposażenie wnętrza powinno wyglądać na stare, trochę już naznaczone czasem. W meblach drewnianych tworzy się specjalnie spękania, jakieś ubytki czy obtarcia. Również takie meble posiadają niedomalowania i wiele warstw farby. Elementy metalowe mebli zazwyczaj pokrywa się platyną. Kolory wnętrza stylu shabby chic to pastelowe błękity i róże. Aby styl ten był dopełniony ważne są dodatki z motywami różanymi, kokardkami, koronkami, jakimiś haftami. To właśnie dzięki dodatkom wnętrza wyglądają na przytulone i ciepłe.

Do jakiego wnętrza będzie pasować lampa w stylu prowansalskim?

LampyLampy są bardzo ważnym elementem każdego pomieszczenia. Pełnią one funkcje praktyczną, ale również i dekoracyjną. Lampa powinna być dobrana do stylu i charakteru wnętrza. Lampy w stylu prowansalskim to jedna z propozycji do stylowego wnętrza. Styl prowansalski nawiązuje do wiejskiego stylu Francji, czy Anglii. Lampy powinny być wykonane z naturalnych materiałów. Kolory, które dominują to biały i szary. Bardzo często lampy z stylu prowansalskim są wykonywane z drewna malowanego na biało. Styl ten jest bardzo podobny do shabby shic.


Źródła:

  • Mandallin.pl – sklep z meblami kolonialnymi i w stylu indyjskim
  • Muratordom.pl – artykuł o wnętrzach w stylu Shabby chic
  • Ecrystal.pl – markowe i ekskluzywne oświetlenie do domu

Podsumowanie

Mieszkanie lub dom powinny być odpowiednio urządzone. W aranżacji wnętrz bardzo ważny jest odpowiedni wybór mebli. To one nadają wnętrzu styl i charakter. Ważne również, aby meble były solidnie i trwale wykonane co sprawi, że będą one nam służyć przez lata.