Czy można tworzyć identyfikatory grawerowane laserowo?

Dzięki identyfikatorom w hotelach, restauracjach czy firmach usługowych klientom łatwiej jest skontaktować się z osobami, które udzielają informacji w interesujących klientów dziedzinach. Ponadto wykorzystanie identyfikatorów znacznie poprawia relacje między przedstawicielem danego przedsiębiorstwa a obsługiwaną przez niego osobą. Dzieje się tak, dlatego że identyfikator sprawia, że klient od początku wie jak nazywa się jego rozmówca, jakie jest jego stanowisko i kompetencje zawodowe. Ma to ogromny wpływ na nawiązanie szybkiego kontaktu między obiema stronami rozmowy oraz na ocieplenie wizerunku danej firmy.

grawer2Identyfikatory wykorzystywane głównie w firmach usługowych, hotelach i restauracjach można tworzyć na wiele sposobów. Mogą być one wykonane poprzez włożenie karteczki z imieniem, nazwiskiem oraz stanowiskiem do plastikowego identyfikatora, jednak rozwiązanie takie jest mało profesjonalne. Tworzone w ten sposób uniwersalne identyfikatory mogą służyć wielu pracownikom, ale klienci nie kojarzą ich najlepiej – jeśli jednym identyfikatorem posługuje się co najmniej dwóch pracowników, może to świadczyć o dużej rotacji zatrudnienia w danym przedsiębiorstwie, co oznacza, że w przyszłości mamy niewielkie szanse na skorzystanie z pomocy tego samego przedstawiciela.

Obecnie eleganckie identyfikatory wykonuje się za pomocą grawerowania laserowego. Jest ono jedną z najpopularniejszych metod znakowania i personalizowania produktów. Dzięki wykorzystaniu lasera każdy identyfikator jest wykonywany nie tylko bardzo szybko, ale również niemalże z chirurgiczną precyzją. Wszystkie napisy, motywy i loga mogą być więc wykonane z dokładnością co do dziesiętnych milimetra. grawerowanie2Metoda grawerowania laserem jest także bardzo wydajna i niekłopotliwa w stosowaniu. Wiązka światła wypala wzory i napisy cechujące się wysoką estetyką oraz trwałością. Efekt wizualny jest osiągnięty przez brak nierówności na krawędziach oraz przez gładkość i połysk napisów, a wysoka moc lasera sprawia, że napisy i motywy są wypalane na odpowiedniej głębokości co zapewnia, że środki chemiczne nie będą mieć wpływu na ich wygląd. Na identyfikatorach grawerowanych laserowo można również umieścić skomplikowane wzory – nawet, gdy wielkość identyfikatora jest bardzo niewielka. Laser daje bowiem możliwość wykonania szczegółowych motywów na płaszczyźnie o każdym rozmiarze.

Identyfikatory wykonywane za pomocą grawerowania laserowego mogą być wykonane z bardzo wielu materiałów.

grawerowanieMetoda ta służy do tworzenia zdobień i napisów na m.in.:

 • papierze,
 • skórze naturalnej i syntetycznej,
 • gumie,
 • metalach powlekanych,
 • aluminium anodowym,
 • kamieniu,
 • korku,
 • ceramice,
 • szkle,
 • akrylu
 • pleksi.

W firmach usługowych, hotelach i restauracjach najczęściej wybiera się identyfikatory grawerowane laserowo z pleksi lub innego tworzywa sztucznego, które są niezbyt drogie i jednocześnie eleganckie.

Równie dużą popularnością cieszą się metalowe tabliczki z imieniem i nazwiskiem, które umieszcza się np. na drzwiach gabinetu lekarskiego czy kancelarii adwokackiej.