Nadruk na flagach – mobilna reklama i dostęp do klientów

Nadruki na przedmiotach codziennego użytku, lub tych, które widać z daleka są jednymi z najlepszych rodzajów reklamy. Dzieje się tak dlatego, że są mobilne, wobec tego zawsze blisko ludzi.

 

cartrdige-534450_640Nadruki na przedmiotach

Koszulki, kubki, długopisy, parasole, zawieszka do kluczy, notatnik, flagi. Nawet zwykłe naklejki w wydawać by się mogło, zupełnie przypadkowym miejscu, lub wizytówki na kontuarze sklepu. Wszystkie te rzeczy łączy jedno – łatwo na nich umieścić reklamę. Nikogo również nie dziwią, zostają przyjęte jako naturalny element. Takie rozwiązanie jest dla producentów towarów i usług istotne, ponieważ jest blisko człowieka, a on spogląda na nie często.

Nie jest istotne czy interesuje się daną firmą, ważne jednie by ją zapamiętał. W razie, gdy tego wymaga potrzeba ludzie mają tendencję do zwracania się w pierwszej kolejności ku temu, co już znają, gdzieś widzieli. Nie można zatem powiedzieć, że umieszczanie reklamy na fladze się nie opłaca.

Reklamy na fladze znajdują się wszędzie tam, gdzie klienci. Są w miastach, na budynkach, w hipermarketach, na samochodach, u wejścia do sklepu spożywczego. Na wakacjach klienci spotkają je przy budkach z jedzeniem, nieopodal wypożyczalni sprzętu, na plaży. Zaletą flagi jest z pewnością to, że się porusza. Powiewające przedmioty skupiają uwagę znacznie bardziej, niż te stałe. Jeśli reklama zdoła przyciągnąć uwagę klienta choćby na kilka sekund, to jest to już z pewnością sukces.

 

flagiMobilna flaga

Flagi mają również to do siebie, że bardzo łatwo jest je przenieść lub przyczepić do jakiegoś poruszającego się pojazdu, na przykład motoru lub chociażby roweru. Niekiedy w miejscowościach nadmorskich i nie tylko flagi przyczepiane są łodzi i motorówek. Oprócz tego można w każdej chwili przenieść je w miejsce, gdzie przebywa akurat więcej ludzi. Gdy na przykład pada deszcz to przenoszą się do pomieszczeń zamkniętych, by coś zjeść, zamiast spędzać czas na zewnątrz.

Flagi są stworzone specjalnie po to, by wytrzymały wiele. Są przy tym lekkie, lecz dzięki obciążeniu lub zakopaniu w podłoże nie przewrócą się. Wbudowane mają maszty aluminiowe, które są odporne na warunki atmosferyczne, nie porywają się rdzą.

 


 

 

masztyŹródła:


 

 

Nadruk na fladze

Tym co jest najbardziej istotne z punktu widzenia reklamodawcy oraz wykonawców flag mobilnych jest oczywiście ich dobra jakość. To w większość na tym polega cały sukces przedsięwzięcia. Nikt nie skorzysta z flagi, na której nic nie widać. Ważne by napis był widoczny o każdej porze roku, i o każdej porze, również nocą, oświetlony zwykłą lampą uliczną.

Wydruku dokonuje się z tworzywa sztucznego, najczęściej jest to poliester. Do drukowania na flagach używa się metody termo transferowanej. Wszystko odbywa się pod wysoką temperaturą, co zapewnia bardzo wysoką trwałość napisów i nadruków. Flagi można wyprać, wyprasować, a napis nie traci na wartości. To ważne, jeśli flaga ma wytrzymać na przykład całe lato na świeżym powietrzu. Jest również odporna na działanie promieni ultrafioletowych.

machine-585262_640Tą metodą wykonuje się napisy na większości:

  • banerów,
  • reklam,
  • materiałach,

lecz do flag używa się materiału o znacznie mniejszej gramaturze. Druk wykonany w ten sposób nie pozostawia żadnej woni, a przy tym jest dosyć tani. Dlatego stawianie flag, majestatycznie powiewających w kluczowych miejscach to z pewnością działanie, które się opłaca.