Najlepsze na rynku plastry z opatrunkiem

 

Opatrunki są najczęściej stosowane w szpitalach po ranach pooperacyjnych, z małym i średnim wysiękiem. Plastry samoprzylepne są również bardzo pomocne w domu, zwłaszcza w przypadku małych dzieci. Dzięki łatwości aplikacji rana może być natychmiast zabezpieczona przed mikroorganizmami.

Jakie plastry z opatrunkiem wybrać?

plastry z opatrunkiem chłonnymPosiadają one delikatny i miękki materiał, który jest włókniną hydrofobową, co czyni je jeszcze bardziej wygodnymi. Wyposażone są również w kasetę chłonną, która doskonale chroni wysięk przed raną. Ponadto materiał powierzchniowy zawiera mikropory, które pomagają skórze oddychać i zapobiegają infekcjom. Plastry zawierają całkowicie bezpieczny klej akrylowy i mogą być również używane przez osoby cierpiące na alergie. Siateczka wykonana jest z polietylenu, co zapobiega przyklejaniu się opatrunku do rany. Opatrunki sterylizacyjne posiadają również warstwę ochronną z papieru silikonowego, która ułatwia nakładanie. Dzięki zastosowaniu elastycznego materiału plastry z opatrunkiem chłonnym mogą być stosowane na każdej powierzchni ciała i umożliwiać ich formowanie. Powyższe plastry nadają się do małych i średnich ran i można je kupić w małym i w tanim opakowaniu po 100 sztuk. Plastry samoprzylepne są niezwykle praktycznymi i użytecznymi materiałami opatrunkowymi. Mamy również inne rozmiary do ran o małym i średnim wysięku. Wodoodporny opatrunek chroni przed wodą, brudem i bakteriami, zapobiegając infekcjom.

Jest to bariera chroniąca przed bakteriami i zanieczyszczeniami. Pomaga utrzymać codzienną higienę ciała. Dostosowuje się do kształtu ciała. Posiada warstwę hipoalergiczną i delikatny klej na skórze. Warto, aby każdy z nas miał tego typu opatrunki z naszej domowej apteczce, ponieważ są bardzo przydatne w każdej sytuacji.