Najlepsze warsztaty dla uczniów gimnazjum

Szkoła jest miejscem gdzie uczniowie powinni uczuć się nie tylko wiedzy książkowej ale też tego jak powinno się traktować innych ludzi i jakie wartości są w życiu ważne. Przeprowadzenie warsztatów dla dzieci, szczególnie tych z gimnazjum jest bardzo trudne, dlatego też potrzeba przestawić dany temat w bardzo przystępny i ciekawy sposób.

Warsztaty o dyskryminacji są bardzo potrzebne uczniom

warsztaty dla szkół gimnazjalnychWarsztaty dla uczniów to nie zabawa przy zadaniach plastycznych. Warsztaty dla szkół gimnazjalnych mogą być naprawdę wartościowe. Wiele z takich zajęć pomaga dorastającej młodzieży w zrozumieniu trudnych dla nich kwestii. Są nawet specjalne organizacje i fundacje, które często za darmo organizują takie warsztaty w różnych szkołach, niekoniecznie gimnazjach. Program takich warsztatów zawsze dostosowany jest do wieku dzieci. Bardzo fajne warsztaty prowadzą fundacje zajmujące się zapobieganiem dyskryminacji wśród młodzieży. Takie fundacje wspierane są przez Rzecznika Praw Dziecka. Warsztaty o dyskryminacji polegają na przekazaniu dzieciakom niezbędnej wiedzy w tym temacie, pomagają zrozumieć im co to w ogóle jest dyskryminacja ale nie poprzez suchą wiedzę przekazywaną im nudnym językiem tylko poprzez różnego rodzaju ćwiczenia, które pozwalają im zrozumieć samemu, na własnej skórze jak wielki jest to problem. Oczywiście ważne jest też to żeby uczestnicy warsztatu wiedzieli jak przeciwdziałać dyskryminacji i jak pomagać jej ofiarom, co jest bardzo wartościową wiedzą. 

Warsztaty oczywiście powinny mieć taką formę by były one interesujące dla uczniów gimnazjum i ich nie nudziły. Trzeba w jakoś sposób zachęcić ich do próbny wspólnego dialogu na temat wybranego tematu. Trochę zabawy nikomu nie zaszkodzi ale trzeba pamiętać by skłonić dzieci do refleksji nad tematem warsztatów.