Najlepszy sposób ogrzewania hali

Na ogrzanie hali potrzeba dużo więcej energii niż na ogrzanie domu jednorodzinnego, jest to zupełnie normalne, ponieważ powierzchnia hali jest zazwyczaj kilkukrotnie większa oraz hale nie są tak szczelne. Jeśli chcemy oszczędzić, warto zastanowić się nad montażem w hali promienników, zamiast tradycyjnego systemu centralnego ogrzewania.

Jak ogrzać hale?

ogrzewanie halStosowanie ogrzewania konwekcyjnego nie ma sensu w przypadku budynków o powierzchni kilkuset metrów, ponieważ takie ogrzewanie jest zbyt mało efektywne, co skutkuje tym, że musimy zużyć dużo energii, aby ogrzać powietrze w całej hali do danej temperatury. Ogrzewanie hal przy pomocy promienników sprawdza się dużo lepiej, ponieważ promienniki są dużo efektywniejsze. Zastosowanie promienników zamiast ogrzewania tradycyjnego jest dużo lepsze również dlatego, że pozwala zaoszczędzić sporą kwotę, zwykle jest to od trzydziestu do czterdziestu procent kwoty, którą musielibyśmy przeznaczyć na ogrzewanie w przypadku, gdybyśmy korzystali z ogrzewanie konwekcyjnego. Stosowanie promienników ma jeszcze jedną, dość znaczącą zaletę, a mianowicie z racji tego, że montowane są bezpośrednio do stropu lub na łańcuchach tuż pod nim, to nie zajmują przestrzeni użytkowej. Dzięki takiemu umiejscowieniu nie są narażone w żaden sposób na zniszczenie, ponieważ są zamontowane w miejscu niedostępnym. Nie ulega wątpliwości, że ten rodzaj ogrzewania jest najlepszym sposobem na ogrzanie hali.

Koszty montażu takiej instalacji są porównywalne do tych, które musielibyśmy ponieść w przypadku montażu sieci centralnego ogrzewania, a dzięki temu, że promienniki pozwalają sporo zaoszczędzić, to należą do jednych z lepszych systemów grzewczych. Promienniki do ogrzewania hali możemy zamówić przez internet, prosto z hurtowni.