Naturalne żywienie psów surowym mięsem

Decydujemy się na przyjęcie nowego domownika. Po wielu naradach wybieramy psa. Następną kwestią jest pochodzenia naszego czworonożnego nowego przyjaciela. Możemy kupić szczeniaka w hodowli psów rasowych z rodowodem (pamiętajmy, iż w przypadku psów tylko rodowód FCI jest prawdziwym, a jedyna prawdziwa Polska organizacja to – Związek Kynologiczny w Polsce). Możemy również psa adoptować ze schroniska – co jak najbardziej polecam.

Nie dla psa kiełbasa, ale świeże mięso tak

surowe mięso dla psaJeżeli już zdecydujemy skąd będzie nasz piesek (po raz kolejny muszę tutaj polecić adopcję ponad zakup), musimy pomyśleć w jaki sposób będziemy karmić naszego czworonoga. Szkół żywieniowych psów i sposobów jest wiele. O ile w przypadku kotów, które są bezwzględnymi mięsożercami – nie mamy wyboru musi być w duże większości mięso jako dzienna porcja, o tyle jeżeli chodzi o psy są one względnymi mięsożercami – czyli teoretycznie udział wypełniacza może być większy w ich diecie, co niekoniecznie jest korzystne dla tych zwierząt. Mamy do wyboru szereg różnych karm suchych dla psów. To trochę takie pozorne iście na łatwiznę – nasypać psu miskę karmy i gotowe. Jednakże, takie żywienie nawet jeżeli wybieramy karmy dobrej jakości z górnej półki nie jest rewelacyjne. Lepiej sprawy się mają w przypadku karm mokrych, oczywiście jeżeli wybierzemy klasę premium lub super premium. Możemy również gotować dla naszego pupila – gotowane mięso, warzywa oraz wypełniacz w formie ryżu, makaronu kaszy. Jednakże najodpowiedniejsze będzie bezspornie surowe mięso dla psa. Surowiznę można podawać w formie zmielonej, pokrojonej lub w całych kawałkach z kośćmi.

Osobiście dla mnie barf (czyli dieta oparta na podawaniu zwierzętom surowego mięsa) jest najlepszym sposobem żywienia psów jak i kotów. Nic wysoce przetworzonego nie może równać się z dietą blisko zbliżoną do naturalnej. Pamiętajmy o doborze odpowiednich rodzajów mięsa oraz stosownych proporcjach.