ślub

Nie tylko zespół na wesele jest ważny – przydatne informacje dla narzeczonych

Organizacja ślubu to czas radości, ale także wzmożonych przygotowań. Jeśli niedługo stajecie na ślubnym kobiercu, a nie macie pewności, że dopięliście wszystko na ostatni guzik, zapoznajcie się z poniższym poradnikiem.

Co ma w ofercie fotografia ślubna?

Fotograf robiący zdjęcia ślubneChyba żadna para nawet nie zastanawia się nad tym, czy zatrudnić fotografa w swoim ważnym dniu. Zdjęcia ze ślubu i wesela to ważna pamiątka w albumie rodzinnym. Często wracamy do niej podczas uroczystości rodzinnych i chłodnych zimowych wieczorów przy herbacie. Obecnie też często dzielimy się zdjęciami w Internecie lub ozdabiamy nimi dom. Każdy fotograf ślubny ma własną ofertę, jednak zazwyczaj nie różnią się one za bardzo między sobą. Zazwyczaj obejmują ją:

  • zdjęcia z przygotowań do ślubu,
  • zdjęcia wykonywane podczas ceremonii w kościele i w trakcie wesela,
  • sesja zdjęciowa,
  • fotoksięga,
  • pamiątki dla rodziców i rodziny.

W większych studiach fotograficznych istnieje możliwość wypożyczenia bardzo popularnej ostatnio fotobudki. Fotografia ślubna na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat bardzo się rozwinęła, toteż oferta profesjonalistów jest coraz szersza. Zaawansowana technika także przyczynia się do tego, że częściej decydujemy się na fotografa ślubnego niż wideofilmowanie. Dzięki profesjonalnym aparatom i dużej możliwości retuszu zdjęcia właściwie za każdym razem wyglądają doskonale. W związku z tym moda na sesje fotograficzne w studio już dawno przeminęła, na rzecz zachwycających sesji plenerowych – czy to zimą czy latem. Fotografia ślubna jest popularniejsza niż wideofilmowanie również dzięki możliwości uchwycenia chwili – wzruszenia lub radości. Profesjonalny fotograf ślubny z pewnością zaspokoi wszystkie oczekiwania Państwa Młodych, jednak decydując się na niego należy pamiętać, że na zdjęcia z uroczystości niekiedy czeka się nawet rok!

Dlaczego wideofilmowanie stało się mniej popularne?

wideofilmowanieNa wideofilmowanie zazwyczaj decydują się pary, które chcą mieć pamiątkę z wesela zarówno w postaci zdjęć, jak i filmu. Narzeczeni często nie widzą sensu w zatrudnianiu kamerzysty, ponieważ filmy z wesela często zawierają niezbyt ciekawe momenty, a ich oglądanie niekiedy po prostu się dłuży. W związku z tym rezygnują z tej usługi, nie chcąc płacić za nie do końca udaną pamiątkę. Mimo wszystko są też pary, którym bardzo zależy na tym, by móc odtworzyć sobie moment przysięgi, pierwszy taniec, wrócić do wzruszonych w kościele mam i przeżyć wszystko jeszcze raz. Bardzo prawdopodobne, ze wideofilmowanie wróci do łask, ponieważ – tak jak w przypadku fotografii – zwiększyły się możliwości i nastały nowe trendy. Absolutną nowością jest filmowanie z drona. Sprawdza się to podczas wesel plenerowych, sesji zdjęciowych, oraz uroczystości organizowanych w malowniczych miejscach, pałacach itp. Stosunkowo nowymi pomysłami są także filmy z podziękowaniami dla gości lub teledyski z wesela. Bardzo możliwe, że wideofilmowanie wróci do łask, dzięki poszerzającej się ofercie. Cenniki kamerzystów są bardzo zróżnicowane, jednak należy pamiętać, że prawdopodobnie filmowanie wesela wyniesie nas więcej niż fotografia ślubna.

Czy warto wynająć zespół na wesele?

zespół na weseleWiele osób nie wyobraża sobie wesela do białego rana bez muzyki na żywo. Wobec tego popularność kapel weselnych z roku na rok nie słabnie. Dużym plusem tej opcji jest to, że najczęściej jedna z osób grających na instrumentach jest także wodzirejem. Zazwyczaj więc zespoły wykonujące muzykę na żywo można spotkać na weselach bardziej tradycyjnych. Oferują one także przygrywanie podczas drogi Państwa Młodych do lub z kościoła. Ich mankamentem jest znacznie wyższa cena niż w przypadku dj-a (uzależniona jest od liczby członków zespołu) oraz okrojony repertuar.


Więcej o przygotowaniach do wesela można znaleźć na:


Podsumowanie

Powyższy artykuł ma na celu przybliżenie wad i zalet różnych możliwości oprawy wesela. Dzięki temu narzeczeni mogą rozważyć najdogodniejsze dla siebie opcje i zająć się dalszymi przygotowaniami do ślubu.