zamek na sprzedaż

Notariusz konieczny przy zakupie zamku

Rynek nieruchomości w dzisiejszych czasach rozwija się bardzo szybko. Ludzie decydują się na kupno budynków i co raz częściej wybierają urozmaicone opcje. Modne i popularne wydają się zamki, które ludzie kupują z zupełnie różnych powodów. Jedni chcą mieszkać w zamku, a inni uznają je za idealne miejsce na hotel, czy inny obiekt tego typu.

Zamek na sprzedaż – skąd bierze się ich popularność

dworek na sprzedażWiadomym jest fakt, że ludzie chętnie kupują sobie mieszkania na własność. Nikt nie chce dzisiaj opłacać całe życie cudzego mieszkania i nie mieć nic swojego. Dlatego właśnie wolą wziąć kredyt na mieszkanie i mieszkać na swoim. To samo tyczy się budowania i kupowania gotowych domów. Oczywiście to jakiego rodzaju dom sobie wybudujemy, zależy w stu procentach od nas. Już na etapie planowania mamy wiele decyzji do podjęcia. Musimy wiedzieć w jakim ułożeniu chcemy rozplanować swoje pokoje i inne pomieszczenia i zadecydować o powierzchni. Urządzanie i dekorowanie to dla każdego czysta przyjemność, jednak od początku budowy do tego, długa droga. Budując dom, na pewno musimy uzbroić się w cierpliwość. Ostatnio co raz popularniejsze stają się zamki. Ludzie najchętniej kupują je na własność i organizują odpowiednio ich wykorzystanie. Nie często zdarza się, że zamki na sprzedaż służą po kupnie do zamieszkania, na przykład dla jakiejś rodziny. W większości przypadków zamki te wykorzystywane są na zorganizowanie w nich hotelu. Najczęściej tworzy się kompleksy wypoczynkowe i stwarza warunki do wyprawiania imprez okolicznościowych. Stawia się w tym przypadku głównie na wesela. Kupując zamek, musimy liczyć się również z tym, że konieczna będzie odpowiednia opieka nad ogrodem. To właśnie duże, urozmaicone zielonymi roślinami i kwiatami ogrody stanowią najbliższe otoczenie tego rodzaju budynków.

Ekspertyzy budowlane zamków – zlecane przed wystawieniem na sprzedaż

budynek wymagający ekspertyzy budowlanejJednak przygotowanie zamku do sprzedaży jest bardziej skomplikowane i wymagające od przygotowania zwykłych domów i mieszkań. Zatem biuro nieruchomości, które zajmuje się sprzedażą również zamków i pałaców, zdecydowanie powinno się na tym znać i znać wszystkie dodatkowe przepisy ich dotyczące. Pracownik biura nieruchomości zleca:

  • ekspertyzę budowlaną
  • termowizję
  • pielęgnację ogrodów
  • restaurowanie elementów zabytkowych
  • malowanie
  • dekorowanie

Przede wszystkim najpierw trzeba budynek doprowadzić do jak najlepszego stanu technicznego. W tym celu często zlecane są ekspertyzy budowlane, które weryfikują co w budynku jest do zrobienia. Taka ekspertyza pokazuje przede wszystkim przyczyny wystąpienia zniszczeń i pomaga ustalić działania korygujące. Najważniejsze w tego typu budynkach, zazwyczaj wielokondygnacyjnych i często zabytkowych, jest określenie bezpieczeństwa konstrukcji. To również wykazuje zlecona ekspertyza budowlana. Jeśli administrator wie już, co jest konieczne do zrobienia, stara się w jak najkrótszym czasie przystosować zamek do użytkowania przez przyszłych właścicieli. Najpierw wykonywane są roboty budowlane, a na samym końcu wykończeniowe i dekoracja. Jednocześnie należy zadbać o doprowadzenie to odpowiedniego stanu ogrodu. Jak już zostało wspomniane, to ogrody są bardzo ważnym elementem towarzyszącym w przypadku zamków. Dodatkową czynnością jakiej może podjąć się administrator budynku to termowizja, oferowane przez wiele krakowskich firm. Wykonuje się ją w celu wykazania ewentualnych nieszczelności w budynku. Zależy nam na tym, żeby ograniczyć do minimum straty ciepła, zwłaszcza, kiedy nadejdzie sezon zimowy. Dzięki wykonanej termowizji, możliwe będzie usunięcie ewentualnych błędów w systemie ocieplenia.

Notariusz wilanowski i jego zadanie przy kupnie zamku

znak notariuszaOczywiście każdy budynek, zwłaszcza tego typu, posiada odpowiedni akt notarialny. Niekiedy zdarza się, że zamek jest przedmiotem dziedziczenia i nie będzie tak łatwo oddać go na sprzedaż. W tym przypadku bardzo pomocna okaże się kancelaria notarialna w Warszawie. Potrzebne będzie przepisanie własności i przystosowanie odpowiednio aktów notarialnych, do nowych właścicieli. Jest to konieczne, żeby wszystko odbyło się zgodnie z prawem oraz, żeby przyszły właściciel nie miał z tego tytułu jakiś problemów.


Dodatkowe wiadomości związane z tematem dostępne na:

  • Taninotariusz.pl – strona internetowa notariusza z dzielnicy Wilanów
  • Palacrozpetek.pl – witryna internetowa prezentująca pałac na sprzedaż
  • Nebi.eu – strona internetowa firmy z Krakowa wykonującej ekspertyzy budowlane
  • Serwisprawa.pl – serwis internetowy z poradami prawnymi

Podsumowanie

Warto jest wynająć w tym celu firmę ogrodniczą, która regularnie będzie sprawdzała stan naszych roślin. Kupując zatem zamek, musimy liczyć się ze sporymi kosztami. Należy dobrze zaplanować, w jaki sposób koszty te zwrócą nam się w przyszłości.