Nowoczesna podłoga do sali sportowej

 

Jednostka w której od niedawna zostaliśmy zakwaterowani na stałe była dość stara i wymagała remontu. Zwłaszcza pomieszczenia do ćwiczeń pozostawiały wiele do życzenia, gdyż nie były remontowane od lat i wymagały natychmiastowej renowacji i wyposażenia, by mogły być przez nas wykorzystywane w jakimkolwiek stopniu.

Podłogi do treningów fizycznych

podłoga sportowaTrening fizyczny był bowiem stałą częścią codziennych zajęć, mających na celu utrzymanie kondycji żołnierzy w idealnym stanie, więc i sala na której mielibyśmy trenować musiała być zdatna do organizacji takowego treningu. Podłoga była szczególnie ważnym elementem, gdyż dobrze dobrana nawierzchnia mogła zastępować maty treningowe i bieżnie, więc postaraliśmy się by do naszej sali została założona najlepsza podłoga sportowa do dyscyplin kontaktowych. Wybrana przez nas podłoga należy do najbardziej elastycznych wariantów, i dobrze chroni ćwiczących przed urazami spowodowanymi upadkiem. Nie przeszkadza jednak w żaden sposób w wykonywaniu ćwiczeń i nie ogranicza ruchu tak jak ma to miejsce podczas treningu na matach. Podłoga sportowa jest również o wiele trwalsza i wytrzymalsza niż jakakolwiek standardowa nawierzchnia do sal treningowych, i można na niej przeprowadzać treningi niemal każdej dyscypliny. Nie jest ona tak śliska jak typowa podłoga do sal gimnastycznych, i należy do znacznie odporniejszych na zarysowania czy uszkodzenia po przenoszeniu sprzętu.

Nasz wariant podłogi ma również samopoziomujący lakier, usuwający najpłytsze zarysowania niemal natychmiast po ich powstaniu, znacznie poprawiający wygląd podłogi, i ułatwiający jej czyszczenie. Podłogi te często używane są w najbardziej profesjonalnych salach sportowych, i zazwyczaj mogą zastąpić każdą dotychczasowo posiadaną tam podłogę.