nowe mieszkania

Nowoczesne mieszkanie czyli panele 3D, odnowiony parkiet i panele na podczerwień

Niekiedy przychodzi taki moment, kiedy dochodzimy do wniosku, że nasze mieszkanie przestaje nam odpowiadać. Z biegiem czasu na ścianach zauważyliśmy zabrudzenia, grzejnik wygląda jak z innej epoki, a parkiet niemal doszczętnie zdewastowały szurające krzesła i chodzenie w butach na obcasie. Odświeżenie mieszkania nie musi być wcale kosztowne. Oto poradnik jak w kilku krokach odnowić stare mieszkanie bez wyrazu.

Panele 3D jako szybki i efektowny sposób na nowy design

Panele 3DTo absolutnie ulubiony materiał dekoratorów ostatnimi czasy. Dzięki niemu w błyskawicznym czasie zmienimy nieciekawy salon w stylowe, oryginalne wnętrze. Panele 3D są przede wszystkim lekkie i łatwe w montażu. Możemy zastosować je zarówno na ścianach jak i na suficie. Łatwo umieścimy je na różnych powierzchniach, należy jedynie pamiętać o tym, że muszą być równe. W przeciwnym wypadku montaż jest niemożliwy. Po wyłożeniu nimi ściany możemy pomalować je na każdy dostępny kolor. To w połączeniu z mnogością wzorów oferowanych przez producentów powoduje, że panele 3D pasują do każdego wnętrza. Doskonale będą się prezentować zarówno w sypialni, salonie jak i pokoju dziecięcym. W bogatej ofercie widnieją panele z przestrzennymi wizerunkami zwierząt i baśniowych postaci, które podkreślą bajkowy klimat pokoju dziecka. Są całkowicie niepalne i ekologiczne, dzięki czemu nie zagrażają zdrowiu i bezpieczeństwu domowników. Panele ścienne 3D nie powinny być stosowane w miejscach silnie narażonych na wilgoć. To mogłoby spowodować rozwinięcie się pod nimi grzybów i pleśni. Lepiej więc nie zakładać ich w kuchni czy łazience.

Panele na podczerwień alternatywą dla szpetnych grzejników

Panele na podczerwieńNic tak nie psuje wnętrza jak nieestetyczny grzejnik w widocznym miejscu. Kiedyś popularnym rozwiązaniem buło zabudowywanie grzejników, co zabierało cenne ciepło i mimo wszystko czasem nadal nie wyglądało udanie. Na przestrzeni lat można było zauważyć, jak producenci starają się je udoskonalić łącząc estetyczny wygląd z funkcjonalnością. Efektem tego są chociażby grzejniki łazienkowe dekoracyjne. Okazało się, że w kilku prostych krokach można zmodyfikować zwykły grzejnik drabinkowy w dekoracyjny. Wystarczyło popracować nieco nad kształtem, kolorem i dodatkowymi elementami. W ten sposób powstały setki modeli łączących w sobie design z funkcją grzania, zaopatrzone w dodatkową półkę lub wieszak. Tagi zabieg spowodował, ze wyodrębniły się właśnie grzejniki łazienkowe dekoracyjne, które stały się ozdobami. W podobny sposób do rozmaitych form grzewczych dodano panele na podczerwień. Niewątpliwie do ich zalet należy:

  • stała temperatura w całym pomieszczeniu (ta sama zarówno przy suficie, jak i delikatnie powyżej podłogi)
  • brak duszności w pomieszczeniu,
  • lekkość i estetyka
  • łatwy montaż na dowolnej powierzchni (ściany, sufit),
  • mniejsze zużycie energii.

Panele na podczerwień są stosunkowo nowym rozwiązaniem i być może z tego wynikają ich niedociągnięcia. Przede wszystkim należy do nich fakt, że budynek musi być ocieplony i powinien zawierać inne źródła ciepła. W przeciwnym wypadku panele będą generować bardzo wysokie koszta. Są to urządzenia emitujące fale elektromagnetyczne, a ich istota zawiera się nie w ogrzewaniu powietrza, a wszystkich przedmiotów wokół. Mimo wszystko jest to rozwiązanie przyszłościowe i warte uwagi.

Cyklinowanie dobrym sposobem na nadanie parkietowi drugiego życia

CyklinowanieChcąc szybko odnowić zniszczoną podłogę, nie musimy jej zrywać. Wystarczy zdecydować się na cyklinowanie, które polega na szlifowaniu parkietu maszyną szlifującą. Następnie podczas kilkuetapowego zdzierania powierzchni otrzymujemy odpowiednią gładkość powierzchni, którą polerujemy i lakierujemy. Cyklinowanie parkietu nie należy do skomplikowanych prac, jednak wymaga posiadania odpowiedniego sprzętu i zatrudnienia fachowca. Dzięki temu w kilka dni zyskamy parkiet wyglądający jak nowy, za to dużo tańszy i szybszy sposób.


Tekst został napisany przy pomocy takich stron:


Podsumowanie

Nadanie staremu wnętrzu nowego wyglądu wcale nie musi być kosztowne i czasochłonne. Niekiedy kilka nowych elementów potrafi całkowicie odmienić mieszkanie.