ślub

O czym należy pamiętać organizując wesele w morskim stylu?

Niepowtarzalny ślub na plaży rodem z komedii romantycznych jest marzeniem nie jednej z nas. Teraz jest to możliwe i w Polsce. Kierując się poniższymi wskazówkami możesz mieć piękne nadmorskie wesele.

Zaczynając od stroju

ślubMorski styl możecie uwidocznić już na Waszych strojach. Pan Młody klimat morski może podkreślić muszką z kotwicami, zamiast kwiatu, rozgwiazdą w butonierce, złotą kotwicą przypiętą do marynarki, albo po prostu strojem marynarza zawierającym marynarską czapkę, trampki oraz chustę. Natomiast Panna Młoda pozostając w białej sukni może skorzystać z granatowych dodatków, bądź marynarskich zastępując welon czapeczką marynarską. Każdy marynarz, marzy o swej syrence, również ten motyw może wcielić Panna Młoda, poprzez biżuterie z pereł, muszli, bursztynów, podpinając włosy spinkami w kształcie rozgwiazd, a zamiast tradycyjnego bukietu – bukiet z muszli. Oczywiście nie może także zabraknąć błyszczących i mieniących się akcentów we włosach czy paznokciach.

Auto na wesele – czym dojechać?

samochód slubnyOrganizując ślub w Trójmieście, możesz wybrać restauracje znajdującą się przy porcie. Wtedy idealnie byłoby przypłynąć na ślub statkiem. Jednak nie każdy może pozwolić sobie na takie luksusy, a nie wszyscy organizatorzy ślubów w morskim stylu urządzają wesele nad morzem. Na szczęście istnieją takie miejsca jak wypożyczalnie nietypowych samochodów do ślubów. Z ich oferty możemy skorzystać w każdym mieście Poznaniu, Warszawie a nawet Katowicach czy Krakowie. Przede wszystkim auto musi mieć morskie akcenty, niebieskie balony, muszle zaplątane w siatkę rybacką przyczepioną do tyłu samochodu zamiast tradycyjnych puszek. Ciekawym akcentem dekoracyjnym, może też być koło ratunkowe. Nadmorskie plaże także często są kojarzone z jazdą konną, więc jeżeli Państwo Młodzi posiadają umiejętności jeździeckie, mogą przybyć na białych kochaniach.

Sala weselna w morskim stylu i dobór menu

Sala weselnaIdealnym miejscem, na wesele jest oczywiście Gdańsk, Gdynia, Sopot. Znajduje się tam pełno restauracji położonych nad samym morzem z widokowym tarasem na plaży. Teraz mamy także możliwość zawarcia związku małżeńskiego w plenerze, więc czemu by nie uroczystość przenieść na taras takiej właśnie restauracji? Ustawienie krzeseł dla gości i altanka to nie jest dla nich problem, teraz wystarczy tylko poszukać księdza który zechce nam udzielić ślubu na dworze. Latem często msze są odprawiane również na polach ogródków działkowych więc nie powinno być z tym problemu. Wybierając jednak salę w centrum miasta, postarajmy się o wprowadzenie morskich motywów, może jakaś restauracja spełniająca najdziwniejsze prośby klientów, zgodzi się na zwiezienie odrobiny piasku nadmorskiego? Aby wesele było nadmorskie, nie może zabraknąć oczywiście odpowiednich dodatków. Powinny to oczywiście być podstawowe rzeczy jak:

 • muszle,
 • skrzynie skarbów,
 • perły,
 • rozgwiazdy,
 • marynarskie węzły,
 • koła ratunkowe,
 • siatki rybackie,
 • ryby, koniki morskie i delfiny,
 • modele statków,
 • lornetki,
 • latarnie,
 • butelki z listami w butelce.

Oczywiście dominującymi kolorami powinny być: biały, niebieski, granatowy i turkusowy. Stół można przyozdobić obrusami w marynarskie pasy, a krzesła sznurami z węzłem z przyczepionymi muszelkami. Idealnym, a zarazem oryginalnym dodatkiem weselnej sali byłoby akwarium z morskimi rybami. Wiadomo, że podczas morskiego wesela, nie możemy podać kotleta schabowego, zatroszczmy się więc o ryby, owoce morze, homary czy kraby. Nie tylko są to o wiele zdrowsze potrawy niż te smażone, ale także dużo lżejsze. Na słodkie przekąski idealne będą, kojarzące się wszystkim z polskim morzem gofry oraz lody. Nie może również zabraknąć kompozycji z owoców arbuza, ananasa, winogrona, bananów, kiwi itd. Natomiast do napitku oczywiście piracki rum lub wino będzie miłym urozmaiceniem.


Tekst powstał z pomocą:


Podsumowanie

Nie tylko nad morzem można zorganizować wesele w żeglarskim stylu. Również w innych miastach jest to możliwe, ważne jest tylko aby oddać klimat poprzez odpowiednie dekoracje sali, kościoła, urzędu stanu cywilnego czy poprzez strój Młodej Pary.