wykończenia wnętrz mieszkania

O czym warto pamiętać podczas prac wykończeniowych domu?

Bardzo czasochłonne i absorbujące może okazać się samo wykańczanie naszego nowego domu, albo mieszkania. Jeśli oczywiście wszystko odpowiednio zaplanujemy i o niczym nie zapomnimy, na pewno uda się nam zrobić to sprawnie i solidnie. Co jednak jest ważne przy wykańczaniu domów?

Prace wykończeniowe krok po kroku

prace wykończeniowePrace wykończeniowe do wszystkie czynności, które musimy wykonać od momentu postawienia gołych murów domu. Przede wszystkim powinniśmy zacząć od rozprowadzenia instalacji elektrycznej, czyli między innymi oświetlenia oraz ogrzewania. Należy przeprowadzić przewody elektryczne do wszystkich zaplanowanych przez nas wcześniej miejsc na gniazda, wyłączniki i w punktach oświetleniowych. Możemy to zrobić na dwa sposoby. Po wierzchu ściany, albo w rurkach przebiegających w wyrytych dziurach w ścianie. Rozmieszczenie gniazdek, natomiast powinniśmy powierzyć elektrykowi. Zaraz po tym powinniśmy pomyśleć o instalacji sanitarnej. Oczywiście po konsultacji z wykonawcą, możemy zakupić odpowiednie elementy. Zamontowana instalacja powinna być poddana próbie ciśnieniowej. Następnie, kiedy wylewka wyschnie możemy przystąpić do tynkowania ścian i sufitów, pamiętając o silnym ogrzewaniu pomieszczeń, w celu uniknięcia zawilgocenia. Przed całkowitym wyschnięciem tynków, możemy rozpocząć położenie płytek ceramicznych, dokończyć montaż instalacji elektrycznej. Malowanie pomieszczeń i zakładanie parapetów można rozpocząć po całkowitym wyschnięciu ścian. Zgodnie z tymi zasadami powstały nowe osiedla we Wrocławiu, a mieszkańcy cieszą się mieszkaniami bez zbędnych kłopotów. Etap wykończenia wnętrz uzupełniamy takimi czynnościami jak:

  • zamontowanie przyborów sanitarnych
  • założenie gniazdek i włączników
  • umocowanie listew podłogowych
  • osadzenie drzwi wewnętrznych

Jeśli zdecydowaliśmy się na ogrzewanie podłogowe to wykonuje się je właśnie w tym momencie. Jednocześnie wykonując instalację grzewczą. Następnie przystępujemy do wykonania wylewek na podłogach. Zanim zalejemy instalacje powinniśmy wszystkie rury sprawdzić pod ciśnieniem.

Firma sprzątająca bardzo pomocna podczas prac wykończeniowych

sprzątanie mieszkańJeśli wykonamy już te podstawowe czynności, które towarzyszą wykańczaniu nowo wybudowanego domu, mamy dość spory kłopot i ogromny bałagan. Musimy wszystko bardzo dobrze posprzątać, żeby móc zabrać się za kolejny etap chociażby meblowanie. Wiele wrocławskich firm sprzątających ma w swojej ofercie usługę sprzątania podczas remontu, albo właśnie po pracach wykończeniowych budowy domu. Musimy doprowadzić wnętrze do takiego porządku, żeby praktycznie móc się już wprowadzić. Firma sprzątająca zadba o umycie każdego elementu, o odkurzenie, a czasem nawet o odpowiednią konserwację. Przede wszystkim wykona czyszczenie posadzek. Dobrym pomysłem jest zatrudnić do tego firmę, ponieważ posiadają oni specjalne maszyny, które zrobią to najdokładniej i zapewnią odpowiednie zabezpieczenie podłogi.

Projektowanie ogrodów jak ostatni etap

zaprojektowany ogród przed domemPo zakończonej budowie, po pracach wykończeniowych, kiedy nasz dom jest już odpowiednio umeblowany i udekorowany, zaczynamy się zastanawiać nad zewnętrznym wyglądem, a mianowicie planujemy nasz nowy ogród. To zależy jaka ilością wolnego miejsca wokół domu dysponujemy, ale jeśli mamy dość dużą powierzchnię na zieleń, korzystnie będzie skorzystać z pomocy projektanta ogrodów. Jest to bardzo rozpowszechnione w trójmieście. Przede wszystkim mają oni bardo dużą widzę na temat roślin, będą wiedzieć bardzo dokładnie w którym miejscu jaka roślina powinna zostać posadzona. Kiedy mamy już swój wymarzony ogród, musimy o niego odpowiednio dbać. Nie zawsze jednak mamy na to czas, a czasami nie wiemy po protu jak. Tutaj również możemy skorzystać z pomocy firmy ogrodniczej. Pielęgnacja ogrodów jest bardzo wymagająca, a ludzie pracujący w gdańskich firmach tego typu posiadają odpowiednią wiedzę i spore doświadczenie.

 


Źródła wartościowych informacji dotyczących tematu:

  • 4budowlani.pl – portal internetowy dla fachowców z branży budowlanej
  • Pulawscy.com – strona internetowa firmy wykonującej prace wykończeniowe w Warszawie
  • Cleanmind.pl – witryna internetowa firma sprzątającej biura w Wrocławiu
  • Zielone2s.pl – strona internetowa firmy oferującej pielęgnacja ogrodów w Gdańsku

Zdania podsumowujące

Już na samym początku zakładania ogrodu musimy pomyśleć o tym, czy duży ogród to dla nas dobre rozwiązanie. Jeśli faktycznie nie będziemy mieć czasu na to, żeby się nim odpowiednio zająć może powinniśmy rozważyć pewne zmiany.