Odpowiednia przydomowa oczyszczalnia

Stając przed trudnym wyborem jaką oczyszczalnię ścieków wybrać dla naszego gospodarstwa domowego musimy się kierować dwiema podstawowymi kwestiami, czyli jakie są nasze realne potrzeby oraz jak dużą ilość zanieczyszczeń wytwarzamy.

Kategorie przydomowych oczyszczalni

przydomowa oczyszczalnia PoznańW dawniejszych czasach najbardziej popularną opcją, która cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród osób budujących domy była przydomowa oczyszczalnia drenażowa. Jej podstawową zaletą była łatwa dostępność a przede wszystkim niewielkie koszty jej wybudowania. Nie wymagała bardzo skomplikowanych projektów oraz tworzenia planów a jej budowa trwała niezwykle krótko, a to była istotna kwestia dla tych którym zależało na czasie. Przydomowa oczyszczalnia Poznań obecnie może być wybudowana na kilka sposobów, a my mamy do wyboru dwie podstawowe kategorie przydomowych oczyszczalni. Jedną z nich jest wersja drenażowa, drugą jest oczyszczalnia biologiczna. O ile ta pierwsza jest prostsza i łatwiejsza do wybudowania to przydomowa oczyszczalnia biologiczna wymaga większego nakładu pracy. Jednak ilość zalet, jakie daje nam w zamian to rozwiązanie wynagradza nam wszelkie niedogodności związane z jej budową. Przede wszystkim jest przyjazna dla środowiska, nie trzeba jej regularnie opróżniać – tak jak to ma miejsce w przypadku oczyszczalni drenażowej. Jeżeli jest wybudowana z wysokiej jakości materiałów to z pewnością będzie nam służyła przez bardzo długie lata.

Wybierając firmę budowlaną, która zajmie się wybudowaniem dla nas przydomowej oczyszczalni nie powinniśmy się kierować tylko ceną, ale przede wszystkim kwestią czy dana firma daje nam gwarancję na swoje usługi oraz jakie ma podejście do klienta – możemy to ocenić na podstawie opinii innych osób, które korzystały z usług danej firmy.