szkolenie psów

Ogrodzenie terenu psiego przedszkola

Coraz więcej osób interesuje się szkoleniem swoich psów, w związku z czym ostatnimi czasy bardzo popularne stają się psie przedszkola. Dla wszystkich miłośników zwierząt, chcących z nimi współpracować, może być to idealny pomysł na własną działalność. Poniżej znajdziesz wszystkie niezbędne informację dotyczące tej dziedziny zarabiania na życie.

Szkolenie psów jako biznes

pies podczas szkoleniaPozycja społeczna czworonożnych przyjaciół w polskich domach znacznie wzrosła. Co prawda na wielu wsiach panuje cały czas przekonanie, że pies jest od stania przy budzie, a na swoje utrzymanie musi sobie zapracować. Jednak ta staroświecka moda, całkowicie została wyparta w miastach, gdzie psy traktowane są na najwyższym poziomie. Najpopularniejszymi usługami z dziedziny opieki nad naszymi milusińskimi są:

  • psi salon z SPA
  • psycholog zwierzęcy
  • dietetyk zwierzęcy
  • hotele dla psów
  • psie przedszkole

 

Powszechną usługą jest już korzystanie z psiego salonu, gdzie możemy nie tylko wykąpać i obstrzyc psa, ale zapewnić mu pełne spa, wraz z maseczkami błotnymi, czyszczeniem, piłowaniem pazurów, pielęgnacją uszu i oczu, a także masażami. Ceny usług psiego SPA szacują się na poziomie od 40 do 150 złotych, w zależności od wielkości psa. Najczęstszymi klientami, są psy małych ras jak york, maltańczyk czy shih tzu, jednak dla wygody właściciele przyprowadzają i te większe. Dobrym połączeniem na przyciągnięcie klientów jest połączenie psiego salony z salonem SPA dla ludzi, gdzie jednocześnie z usług mogą korzystać zwierzęta jak i ich właściciele. Jednak inwestycja w psie salony, nie należy do najtańszych bo poza wynajmem lokalu i zatrudnieniem specjalisty od psiej pielęgnacji trzeba zaopatrzyć się także w wanny z suszarkami i narzędzia do stylizacji i obcinania, kosmetyki itp. Innym pomysłem na psi biznes jest otworzenie hotelu dla zwierząt. Jest to rozwiązanie dla wszystkich posiadaczy czworonogów i nie tylko, którzy wyjeżdżając na wakacje, nie mają z kim zostawić swoich podopiecznych. Ceny noclegu w takim hotelu, zależą od wielkości i agresywności psa. Zwykle jest to od 20 do 50 złotych za noc. Jednak tutaj musimy zaopatrzyć się w dużą ilość miejsca, nie tylko na legowiska, ale także na wybieg dla psów, a także odpowiednie akcesoria. Mniej powszechne, ale także istnieją w naszym kraju zoopsychologowie, oraz dietetycy dla zwierząt. Terapia psa cierpiącego na depresję, nerwicę, czy też kocią fobie polega przede wszystkim na wystawianiu go na bodźce i nagradzaniu za prawidłowe zachowanie w ich otoczeniu. Natomiast psi dietetycy pomagają w układaniu zbilansowanej diety, w przypadku dużej otyłości zwierzęcia lub braku apetytu. Innym sposobem na zarobek związany z naszymi pupilami jest psie przedszkole.

Co oferuje psie przedszkole?

szkolenie szczeniątWarto zacząć od tego, co to w ogóle jest psie przedszkole. Wbrew pozorom, nie jest to miejsce gdzie zostawiamy swojego czworonoga idąc do pracy. Miejsca takie jak psie przedszkola zajmuje się szkoleniem szczeniąt. Skupia się ono szczególnie na właściwej socjalizacji z różnym otoczeniem, odpowiednim wychowaniu, pozwalającym psu zrozumieć co mu wolno, a czego nie, oraz prawidłowe szkolenie wiążące się z chodzeniem psa na smyczy, przychodzeniem na określoną komendę itp. Okres szczenięctwa trwa do ukończenia pół roku i jest to najlepszy czas na wprowadzenie nauki „dobrego wychowania”, gdyż psy jak dzieci we wczesnym wieku, najszybciej przyswajają wiedzę. Podczas zajęć w psim przedszkolu, nasz zwierzak, nauczy się prawidłowych kontaktów z ludźmi, a także innymi zwierzętami, pozna różne bodźce jakim są np. komunikacja miejsca, samochody, hałas, ruch uliczny, reagowanie na stresowe i nowe sytuacje. Dodatkowo nauczy się prawidłowego wychowania czyli przywitania, prawidłowej zabawy, jedzenia z miski, zachowania przy zabiegach pielęgnacyjnych, a także chodzenia na smyczy, powrotu na zawołanie, koncentracji uwagi i podstawowych komend.

Siatka ogrodzeniowa, agligaty – przygotowanie miejsce na psie przedszkole

ogrodzenie z siatkiAby otworzyć własne psie przedszkole, nie wystarczy tylko ukończyć kurs itreseralub zatrudnić od tego specjalistów. Trzeba także, takie miejsce odpowiednio przyszykować i wyposażyć. Poza salą treningową, agilitami., tunelami oraz obręczami i płotkami, ważny jest także teren na zewnątrz. Oczywiście musi on być ogrodzony siatką ogrodzeniową lub za pomocą paneli ogrodzeniowych. Takie zabezpieczenie w zupełności wystarczy, nie powinno stosować się kompletnych zabudowań, aby nie pozbawić psa bodźców z zewnątrz, dzięki temu łatwiej będzie nam nauczyć go je ignorować. Warto także wyposażyć się w samochód służbowy by móc oferować indywidualne wizyty u klienta. Jeżeli boisz się inwestować w własny biznes możesz również pomyśleć o franczyzie i przystąpić do grona znanych szkółek dla psów. Najwięcej i najpopularniejsze znajdziesz w dużych miastach jak Warszawa, Łódź, Katowice, tam też warto celować z takim biznesem.

 


Dodatkowe informacje w tym zakresie dostępne są na:

  • Zuzik – strona internetowa psiego przedszkola z Warszawy oferującego strzyżenie i szkolenie psów
  • Psy.pl – serwis skierowany do miłośników psów różnych ras
  • Styloweogrodzenia.pl – witryna internetowa firmy dostarczającej ogrodzenia z siatki i panele ogrodzeniowe

 

Posumowanie

Działalność związana z współpracą z czworonogami, jest coraz popularniejszym sposobem na zarabianie pieniędzy. Idealnie sprawdzi się w takiej pracy, każdy kto marzy o pracy ze zwierzętami, ale nie posiada wykształcenia weterynarza. Do otworzenia własnego salonu czy psiego przedszkola nie wymagane jest posiadanie żadnych kwalifikacji.