Opakowania doypack, czyli synonim ekologii

Filozofia życia „Zero Waste” to niezwykle modny w pewnych kręgach (mowa tu o kręgach ludzi zainteresowanych szeroko pojętą ekologią i działających na rzecz dobra środowiska naturalnego) sposób postrzegania rzeczywistości. Ludzie wdrażający tę filozofię w życie wierzą, że całkowita minimalizacja śmieci produkowanych przez człowieka może znacząco poprawić stan planety.

Ekologiczne życie z torebkami doypack

opakowania doypackJednym z podstawowych założeń filozofii „Zero Waste” jest korzystanie wyłącznie z tego, co wielorazowe i dążenie do absolutnego wyeliminowania ze swoich potrzeb jednorazowych torebek foliowych, które, ich zdaniem, są całkowicie zbędne. Jak poradzić sobie bez jednorazówek? Okazuje się, że od kilku lat istnieje na rynku zamiennik, który nie dość, że jest rozwiązaniem ekologicznym i wygodnym, to jeszcze podnosi estetykę miejsca, w którym się znajduje. Chodzi to o opakowania doypack (charakterystyczne torebki z zamknięciem strunowym, które u dołu są utwardzane specjalnym plastikiem, by można było postawić je w absolutnie każdy miejscu). Opakowania te są nierzadko wykonane z takich materiałów jak laminaty wielowarstwowe, dzięki czemu można je myć i po kilka razy. Wykazują dużą odporność nawet na tłuste, gęste ciecze (np. kremy) i znajdują swoje zastosowanie zarówno w przechowywaniu kosmetyków, artykułów spożywczych, jak i doraźnych sposobów na przechowywanie sypkich produktów, które chwilowo nie mają swojego miejsca.

Torebki doypack nie są sztywne, zatem nic nie stoi na przeszkodzie, aby zwinąć je nieco i przechowywać w nich kanapki do szkoły. Zamknięcie jest niezwykle szczelne i odpowiednio zaciśnięta struna nie ma szans, aby otworzyć się w torbie lub plecaku samoistnie. Ekologiczne, wygodne i funkcjonalne rozwiązanie nie tylko dla zwolenników ruchu „Zero Waste”