Korzystanie z oprogramowania dla firm

Oprogramowanie do sklepu – jakie wybrać?

Jeżeli rozpoczynasz działalność handlową, na pewno będziesz potrzebować właściwego, jak najmniej awaryjnego oprogramowania. Być może nie jesteś zadowolony z obecnego, które posiadasz i chcesz je wymienić. Możliwe też, że wcześniej nie korzystałeś z żadnego z programów, skupiając się wyłącznie na sprzedaży w sklepie stacjonarnym. Jednak w dzisiejszych czasach odpowiednie oprogramowanie jest właściwie niezbędne, jeżeli chcemy w prosty sposób zarządzać sprzedażą.

Rodzaje oprogramowania dla firm

Tworzenie programu dla firm Dostępnych jest wiele rodzajów takich systemów. Niektóre z nich to:

  • Subiekt
  • Comarch Erp
  • Shoper
  • Magento
  • WooCommerce

Można więc wybierać spośród licznych opcji. Ja jednak skupię się na opisie tylko kilku z nich, które osobiście wypróbowałam. Każde z oprogramowań ma swoje specyficzne cechy, będące wskazówką dla ciebie, który najlepiej wybrać dla twojej działalności.

Cechy Comarch Erp Optima

Modyfikacja programu sprzedażowego posBędzie odpowiedni, jeżeli tylko prowadzisz małą lub średnią firmę. Najczęściej wybierają go biura rachunkowe, ale nie tylko – także biura i sklepy z innych branż. Dostępność w wersji stacjonarnej i usługowej pozwala na efektywne zarządzanie całym przedsiębiorstwem. Dzięki temu oprogramowaniu prowadzenie księgowości stanie się dużo łatwiejsze. Jest ono bardzo intuicyjne i proste w obsłudze. Dodatkowo za koszt comiesięcznej opłaty abonamentowej otrzymujesz dostęp do zarządzania sprzedażą online i wsparcie techniczne na sytuacje awaryjne. System jest kompleksowy i pozwala na skuteczną organizację prac firmy.
Istnieją także inne rozwiązania Comarch Optima, które też mogą trafić w twoje gusta. Wszystko zależy od tego jaką działalność prowadzisz i jakie cechy oprogramowania są dla ciebie istotne.

Subiekt GT i zalety terminali Posnet

Terminal fiskalny posJest to system także bardzo kompleksowy, bo pozwala na całościowe zarządzanie firmą. Przydatny w sklepie albo firmie usługowej. Subiekt GT to unowocześniona wersja wcześniejszych systemów. Można w nim obsługiwać sprzedaż, dokumentację, zamówienia, rozrachunki i wiele innych. Pozwala na prowadzenie własnych zestawień. Czasami bywa awaryjny, ale w pakiecie abonamentu jest możliwość korzystania z pomocy konsultantów, którzy zawsze postarają się rozwiązań problem. Program można także zintegrować z innymi systemami GT, jak na przykład Rachmistrz. Poza systemem, obsługującym całą sprzedaż i inne działy w firmie warto wyposażyć się w terminale. W dzisiejszych czasach ludzie często płacą kartą i niemożność skorzystania z niej w naszym punkcie nieraz może zniechęcić ich do zakupu. Nie zawsze dysponujemy gotówką, a możliwość zapłacenia plastikiem nieraz potrafi ratować w trudnej sytuacji, kiedy na przykład „nie mamy na bilet”. Poza tym terminale to w dzisiejszych czasach nie tylko obsługa kart płatniczych, ale też cały system pomagający w sprzedaży. Zamiast kasy fiskalnej coraz częściej wprowadza się właśnie terminale. Jest to spowodowane wygodą takich rozwiązań. Terminal to kolejne oprogramowanie, które warto mieć. Najłatwiejsze w obsłudze są terminale Posnet. Często można się ich szybko nauczyć, nawet jeżeli osoba nie pracowała wcześniej z kasą. Wiem, z doświadczenia. Ponadto warto zainwestować w terminal Elo jako dodatek do tego fiskalnego. Ma dotykowy ekran i jest nieawaryjny. Jest dobry zarówno do sklepu jak i punktu informacyjnego. Sprawia, że czynności firmowe przebiegają szybciej. Sprawdzi się tam, gdzie chcemy osiągnąć dobrą jakość za niezbyt wysoką cenę. Wszystko odbywa się bardzo intuicyjnie, jest możliwość dostosowania ustawień. Zresztą wybór tych terminali jest na tyle szeroki, że można wybrać coś dla siebie. Polecam je zamiast zwykłej, bardzo nieintuicyjnej kasy fiskalnej.


Dodatkowe informacje w tym zakresie dostępne są na:

  • Sklep.escsa.pl – sklep internetowy oferujący terminale posnet thermal xl
  • Dlahandlu.pl – portal internetowy poświęcony zagadnieniom handlowym
  • Dobre Systemy – strona internetowa firmy rozwijającej program sprzedażowy pos

Podsumowanie

Odpowiednie oprogramowanie może w znacznym stopniu ułatwić funkcjonowanie naszego przedsiębiorstwa. Warto zainwestować trochę pieniędzy, ponieważ dzięki temu odpadają nam problemy związane z obsługą. Nie jest to takie trudne, ale należy o to zadbać zawczasu. Sklepom stacjonarnym albo firmom usługowym także przyda się system wspierający zarządzanie.