Organizacja spływów kajakowych na rzece Wkra

 

Dobrym pomysłem na spędzenie urlopu są spływy kajakowe. W Polsce jest wiele miejsc, w których można skorzystać z takich atrakcji. Spływy kajakowe odbywają się na rzekach. Organizatorzy zapewniają profesjonalny sprzęt.

Wynajem kajaków jednoosobowych i dwuosobowych wraz z osprzętem

spływy kajakowe WkraDość często wybieraną rzeką jest Wkra. Każdy kto chce zobaczyć różne odcinki rzeki, powinien wybrać się na spływ kajakowy właśnie rzeką Wkrą. W innych miejscach odcinki są albo za krótkie albo możliwy jest wybór tylko jednej trasy. Wkra to rzeka niezwykle malownicza, która zapewni wspaniałą przygodę. Spływy kajakowe Wkrą organizowane są od samych źródeł rzeki, aż do jej ujścia. Takie spływy nie trwają kilkanaście minut, ale są znacznie dłuższe. Organizowane są zarówno spływy indywidualne jak i spływy grupowe. Takie atrakcje jak spływy kajakowe Wkra organizowane są zazwyczaj kilka razy w tygodniu. Spływ grupowy odbywa się najczęściej w sobotę lub niedzielę, to samo dotyczy spływów indywidualnych. Spływy rzeką Wkrą zaczynają się od Jońca. Następnie uczestnicy przepływają przez takie miejscowości jak Borkowo, Śniadówko, Pomiechówek. Spływ kończy się w miejscowości Modlin Twierdza. Ceny za kajaki są różne. Wszystko zależy od wyboru organizatora spływu. Zazwyczaj wypożyczenie kajaku kosztuje ok. 80 zł za osobę. Do tego trzeba jeszcze doliczyć transport na miejsce rozpoczęcia spływu. Ten nie jest droższy niż 30 zł. Trzeba jednak pamiętać o tym, by rezerwacji dokonać znacznie wcześniej.

Spływy kajakowe rzeką Wkrą cieszą się dużą popularnością. Cena za wypożyczenie kajaka zawiera również wiele dodatkowych usług. Uczestnicy spływu mogą liczyć na wiosła do kajaku dwuosobowego lub jednoosobowego i oczywiście kamizelki asekuracyjne. Zawsze przed spływem przeprowadzany jest instruktaż dotyczący tego, jak bezpiecznie pływać kajakiem.