Oryginalna podłoga w jodełkę

 

Z roku na rok rośnie nasza świadomość w zakresie aranżacji wnętrz. Jesteśmy coraz bardziej wymagający co do wyglądu naszych domów czy mieszkań. Stawiamy na wysoką jakość materiałów i na harmonijny wygląd pomieszczeń, często z odrobiną szaleństwa. Jesteśmy coraz bardziej otwarci na nietypowe rozwiązania, które dotyczą zarówno mebli, dodatków czy kolorów ścian, jak i podłóg.

Nietypowe panele do salonu

panele jodełka francuskaWygląd podłogi może mieć kolosalne znaczenie dla odbioru całego wnętrza. Materiał, jaki znajdzie się na podłodze oraz jego kolor lub sposób ułożenia mogą nadać charakter poszczególnym pomieszczeniom. Producenci podłóg, ich sprzedawcy, a także architekci wnętrz zauważyli, że jako klienci jesteśmy coraz bardziej otwarci na niestandardowe rozwiązania w naszych mieszkaniach, dlatego w sklepach pojawia się coraz więcej ciekawych pomysłów na podłogi. Jednym z nich są panele jodełka francuska, które idealnie sprawdzają się w nowoczesnych, ale zarazem przytulnych wnętrzach. Taka podłoga w formie jodełki intryguje, nadaje charakteru a także sprawia, że wnętrze jest bardziej dynamiczne. Panele w formie jodełki kładzie się zazwyczaj w najbardziej reprezentacyjnych pomieszczaniach, czyli głównie w jadalni oraz salonie. Pojedyncze panele, które układa się we wzór jodełki, są przycięte w taki sposób, żeby po złączeniu tworzyć ze sobą trójkąty. Taka podłoga na pewno jest bardzo efektowna.

Jeżeli szukamy nietypowej podłogi do naszego wnętrza, a nie chcemy rezygnować z paneli, możemy pomyśleć o ułożeniu ich w jakiś oryginalny wzór. Od jakiegoś czasu rosnącym zainteresowaniem cieszą się, na przykład, panele układane w jodełkę. Wyglądają bardzo intrygującą i świetnie sprawdzają się w najmodniejszych obecnie stylach wnętrz. Tego typu podłoga zakładana jest przede wszystkim w salonach.