Oszczędne oświetlenie przemysłowe – lampy Led i hale

Wielkopowierzchniowe stalowe hale są podstawą wielu gałęzi współczesnego biznesu i nie tylko. Takie obiekty mogą zostać wykorzystane jako halo produkcyjne, montażowe, magazyny, lecz równie dobrze można je również zaaranżować na salony samochodowe czy też budynki użyteczności publicznej. Konstrukcje takie mają bardzo szerokie spektrum zastosowań, przede wszystkim dzięki temu, że można je dowolnie dostosować do indywidualnych potrzeb klienta.

 

sports-hall-95270_640Hale na zlecenie

Właśnie dlatego firmy oferujące montaż hal stalowych w większości zajmują się także projektowaniem takich konstrukcji. Dzięki temu mogą od początku do końca konsultować ze zleceniodawcą wszelkie szczegóły i w krótkim czasie reagować na ewentualne zmiany w ogólnym planie budowy. Także dla klientów jest to duże ułatwienie. Oznacza to bowiem, że firma oferuje kompleksowe usługi, które zawierają w sobie także załatwianie wszelkich niezbędnych formalności w odpowiednich urzędach oraz wszelkie inne niezbędne przy budowie sprawy. W takim układzie inwestor nie musi się już martwić o szczegółowe sprawy, a tylko doglądać postępów prac.

Przedsiębiorstwa zajmujące się konstrukcjami stalowymi zazwyczaj oferują dwie możliwości, spośród których klient wybiera tę, która bardziej mu odpowiada.

Pierwsza z nich zawiera zaprojektowanie oraz montaż hali w stanie surowym tak zwanym zamkniętym, czyli z zamontowanymi

  • drzwiami,
  • oknami ,
  • bramami garażowymi.

Druga obejmuje także pełną aranżację zarówno wnętrza budynku, jak i terenu wokół. W tym drugim wypadku zleceniodawca ma także możliwość dostosowania wnętrza do swoich indywidualnych potrzeb, jednakże z tą różnicą, że wykonawstwem zajmują się firmy współpracujące z danym przedsiębiorstwem. To gwarantuje ich rzetelność i profesjonalizm.

 

spotlights-558340_640Oświetlenie LED – tańsza alternatywa

Gdy hala jest już gotowa i można przystąpić do jej aranżacji warto pamiętać o tym, że w takich budynkach bardzo istotne jest odpowiednie oświetlenie. Na tak wielkich powierzchniach idealnie sprawdzają się przede wszystkim lampy LED. Po pierwsze, w porównaniu do tradycyjnych lamp dają o wiele więcej światła. Drugą zaletą jest to, że ich użytkowanie jest znacznie mniej kosztowne. Rozwój tej technologii zapewnia także coraz większą trwałość tych lamp. Obecnie na rynku dostępne są już takie, których trwałość wynosi nawet kilkadziesiąt lat. Przy wielkopowierzchniowych obiektach sprawdza się także zainstalowanie systemów z czujnikami ruchu. Również i na tym polu tego typu lampy sprawdzają się lepiej od tradycyjnych. Przede wszystkim dzięki temu, że są dużo mniej wrażliwe na częste cykle włącz/wyłącz, a także ponieważ ich czas rozpalenia do 100 procent jasności jest niezwykle krótki.

 


 

lights-576011_640Więcej informacji:

 


 

hdr-74410_640Zalety lamp LED można mnożyć w nieskończoność. Ich przeciwnicy jako kontrargument podają wysoką cenę takiego oświetlenia. Owszem, koszt montażu takiego oświetlenia jest dość wysoki w porównaniu z tradycyjnymi źródłami światła. Warto jednak wziąć pod uwagę, że takie lampy są z kolei o wiele tańsze w utrzymaniu. Nie trzeba ich także zbyt często wymieniać, nawet przy intensywnym użytkowaniu. Tak więc staje się jasne, że koszt instalacji oświetlenia LED bardzo szybki się zwróci podczas eksploatacji, czego nie można powiedzieć o innych typach oświetlenia, stosowanych tradycyjnie. W ostatecznym rozrachunku okazuje się, że nowoczesne technologie są znacznie bardziej opłacalne od przestarzałych systemów. Szczególnie dobrze jest to widoczne przy takich konstrukcjach, jaką jest na przykład wielkopowierzchniowa hala montażowa czy produkcyjna. Jeśli chodzi o oświetlenie przemysłowe system LED jest najlepszy.