Patery na ciasta

Pyszne ciasto to zawsze najlepsze rozwiązanie przy kawie w gronie rodziny i przyjaciół. Makowce, kremówki, czy też ciasteczka to idealne uczczenie czasu po obiedzie. Dlatego też warto w swoim domu posiadać naczynie, dzięki któremu prezentacja Naszych zdolności kulinarnych będzie efektowna i zaskakująca. 

Patery na ciasto

patera na ciasto z kloszemUnikalne i najbardziej atrakcyjne rozwiązanie stanowi patera na ciasto z kloszem. Te wyjątkowo naczynie zostało stworzenie właśnie po to, żeby podawać na Nim ciasta, tory, czy też owoce. Ostatnio modne stało się nawet podawanie zimnych przekąsek na paterze. Ma ona zazwyczaj formę płaskiego talerza, który jest umieszczony na nóżce. Nóżka może mieć różne wysokości, od kilku do nawet kilkudziesięciu centymetrów. Producenci oferują patery wykonane między innymi z porcelany, szkła, plastiku, metalu, drewna, czy też nowoczesnych tworzyw sztucznych. Warto też wspomnieć, że są patery wykonane z kryształów, czy innych metali szlachetnych, ale te oczywiście są bardzo drogie i nie każdy może sobie pozwolić na taki wydatek. Gama kształtów i kolorów się nie kończy, wszystko zależy od naszych upodobań, jednak najlepiej wybierać takie, które będą się komponować z Naszym wystrojem pomieszczenia. Często są one zakończone wystającym uchwytem, co pozwala na bezpieczne i praktyczne przeniesienie jej do pożądanego miejsca. Ważnym uzupełnieniem jest bez wątpienia przykrywka, którą najczęściej stanowi przezroczysty klosz, dzięki czemu podawane ciasta, czy przekąski nie będą wysychać. 

Podsumowując można stwierdzić, że patera na ciasto powinna znajdować się w każdym domu. Warto też dodać, że może być ona wspaniałym prezentem z okazji ślubu, urodzin, czy też sprawdzić się jak prezent do nowego lokum. Pozostaje Nam tylko zaprosić gości i podać ciasto!