Podesty ruchome wolnobie

Na rynku jest wiele firm budowlanych zatrudniających mniej osób niż 25 osób. Związku z tym nie posiada zbyt dużego zaplecza technicznego. Jednak nie stanowi to ograniczenia w kwestii realizacji zadań co do których się podjął. Jednym z takich maszyn może być podest ruchomy.

Wynajem sprzętu budowlanego

podesty ruchome oferowane na wynajemPodest ruchomy to urządzenie budowlane, służące do przemieszczania osób i materiałów budowlanych na określonym stanowisku pracy. Taka praca odbywa się w pionie oraz w poziomie. Składają się z platformy, zazwyczaj jest to kosz, gondola, zawieszona na cięgniku lub popodnoszonej na dźwigience. Podesty ruchome mają głównie zastosowanie w trakcie prac budowlanych lub montażowych na wysokościach. Na rynku wyróżnić możemy trzy rodzaje podestów ruchomych – wiszące, masztowe oraz przejezdne (w tym samojezdne). Podest ruchome wiszący składa się z platformy roboczej, lin nośnych i lin bezpieczeństwa, wciągarki oraz konstrukcji nośnej podestu. Takie podesty mogą być montowane na stałe lub tymczasowo na budynku, gdzie planowane są pracę związane z konserwacją takiego obiektu. Warto zaznaczyć, że takie podesty ruchome oferowane na wynajem. Podesty ruchome masztowe składa się z platformy roboczej, masztu lub masztów oraz z mechanizmów, które pozwalają na poruszanie się platformy w pionie za pomocą dźwigni zębatej. Maszt zbudowany z konstrukcji kratownicowej, który pozwala na swobodne przemieszczanie się podestu. Podesty ruchome przejezdne z podwozia, platformy robotniczej oraz konstrukcji nośnej, która zazwyczaj jest na pojeździe o napędzie kołowym lub gąsienicowym.

Wszystkie te podesty są przeznaczone do określonych czynności budowlanych. Warto jednak znaczyć, że takie urządzenie budowlane mogą obsługiwać osoby, które posiadają uprawnienia, a koszt zakupu oraz szkolenia danej osoby jest dość, dlatego warto pomyśleć lepiej o wynajęciu takie urządzenia.