Naprawa laptopów

Pozyskiwanie pracowników do firmy tworzącej aplikacje na androida

Rekrutacja kandydatów do pracy w firmie zajmującej się projektowaniem stron internetowych, aplikacji mobilnych nie jest łatwa. Wynika to z faktu, że w takim przypadku poszukuje się osób o dość wąskiej specjalizacji i jakby nie było dość wąskich kwalifikacjach.

Tworzenie aplikacji na androida – czyli jak znaleźć dobrego pracownika do tego celu?

tworzenie aplikacji internetowychRynek urządzeń mobilnych rozwija się ostatnio w zastraszającym tempie, a co z tym się wiąże coraz większym zainteresowaniem cieszą się aplikacje na platformy przenośne, dziwić zatem nie powinno, że powstaje coraz więcej przedsiębiorstw zajmujących się właśnie tworzeniem i projektowaniem takich aplikacji. W związku z rozwojem tego sektora w ostatnim czasie pojawiło się także rosnące zapotrzebowanie na pracowników posiadających odpowiednią wiedzę, kwalifikacje i doświadczenia w tym zakresie. I to okazało się być dość problematyczne, ponieważ często okazuje się, że rekrutacja jest nieefektywna. Zwłaszcza, jeśli chodzi o rekrutacje prowadzona na własną rękę, dlatego jeśli zależy nam na pozyskaniu specjalistów to zwykle najlepszym rozwiązaniem w tym względzie okazuje się zlecenie przeprowadzenia owej rekrutacji zewnętrznej firmie.

Agencja pracy tymczasowej – pracownik tymczasowy, leasing pracowniczy – czyli co się opłaca

pracownik z agencji pracy tymczasowejJeśli chodzi o opcje zlecenie prowadzenia rekrutacji na rzecz naszej firmy to warto wiedzieć, że opcji jest tutaj zdecydowanie więcej, niż tylko wyłonienie kandydatów z którymi podpisuje się umowę. Dość popularną opcją jest opcja pracy tymczasowej, co zwykle stosuje się jako wariant okresu próbnego. Rozwiązanie to jest bardzo wygodne, ponieważ polega nie tylko na tym, że agencja wyszukuje za nas kandydatów spełniających wymagania, ale także i że podpisuje bezpośrednio z nimi umowę a jedynie oddelegowuje ich do wykonywania u nas konkretnej pracy. Innym ciekawym, choć zdecydowanie mniej popularnym rozwiązaniem, jest tak zwany leasing pracowniczy, rozwiązanie trochę podobne do opcji pracy tymczasowej, jednak nie do końca. W tym przypadku wynajmujemy nie pracownika, a jego usługę. Co w praktyce oznacza, że taki leasing pracowniczy możemy sobie wpisać w koszty prowadzenia działalności. Ponadto posiada te same zalety co opcja pracy tymczasowej, czyli pracownik wykonuje konkretną prace w konkretnym czasie. Obydwa zadania są nie tylko niezwykle wygodne, ale także co ważne, szczególnie dla właścicieli przedsiębiorstw, pozwalają one znacząco wpłynąć na obniżenie kosztów związanych z prowadzeniem działalności. Innym dość ciekawym rozwiązaniem są pracownicy z zagranicy, głównie ze wschodu choć w przypadku takiej działalności jaka jest agencja zajmującą się projektowaniem aplikacji mobilnych rozwiązanie to może budzić pewne wątpliwości.

Projektowanie aplikacji mobilnych, a pracownicy z Azji, Ukrainy, Białorusi

projektowanie aplikacji mobilnychOferta agencji pośrednictwa pracy z terenów wschodnich w ogólnym rozumieniu jest bardzo atrakcyjna zarówno, jeśli chodzi o pracowników fizycznych jak i wykwalifikowanych specjalistów, jednak w przypadku takiej pracy jaką jest projektowanie aplikacji mobilnych pojawia się problem jaki stanowi bariera językowa. A co za tym idzie jeśli rozważamy opcje sprowadzenie pracownika ze wschodu należałoby w wymaganiach wskazać, że oczekujemy pracownika posiadającego:

  • odpowiednie kwalifikacje,
  • odpowiednie wykształcenie,
  • doświadczenie,
  • bardzo dobrą/ biegłą znajomość języka polskiego

 

Problem ten jest przede wszystkim wynikiem tego, że w Polsce ostatnio brakuje specjalistów i to w każdej dziedzinie, czyli osób posiadających odpowiednie kwalifikacje, z drugiej strony, jeśli się już jakieś osoby znajdą to często jest tak, że oferowana przez pracodawców stawka jest dla nich mało atrakcyjna i co z tym się wiąże nie podejmują oni ostatecznie decyzji o podjęciu pracy. Jakie zatem działania podjąć by w krótkim czasie pozyskać nowych i dobrych pracowników? Oto kilka podpowiedzi.


Więcej informacji na ten temat można znaleźć na:

  • Tasso – witryna internetowa agencji pracy tymczasowej z Bydgoszczy
  • Spidersweb.pl – blog poświęcony internetowi oraz nowym technologiom
  • Yarmobile – witryna internetowa firmy zajmującej się projektowaniem i tworzeniem aplikacji mobilnych

Podsumowanie

Pozyskanie wykwalifikowanych i kompetentnych pracowników do firmy zajmującej się projektowaniem aplikacji mobilnych nie jest nie możliwe, jednak jeśli chcemy zrobić to naprawdę efektywnie to należy skorzystać z dostępnych rozwiązań w tym względzie.