Praca dla obywateli Bangladeszu

Od pewnego czasu zauważyć można, że w Polsce zaczyna brakować rąk do pracy. Fakt ten najbardziej martwi pracodawców, którzy co raz częściej otrzymują informację, że ich obecni pracownicy decydują się na wyjazd do pracy za granicę. W krajach położonych za naszą zachodnią granicą otrzymują oni bowiem dużo wyższe zarobki za pracę taką samą jaką wykonywali w Polsce. W takim wypadku polscy pracodawcy muszą szukać pracowników poza granicami naszego kraju.

Zatrudnianie pracowników z Bangladeszu

pracownicy z bangladeszuDo niedawna w naszym kraju było tak, że Polacy wyjeżdżający do pracy do Niemiec czy Holandii byli zastępowani Ukraińcami dla których polskie zarobki wydawały się bardzo wysokie. Niestety było tak do momentu gdy prawo zezwoliło na wyjazd Ukraińców na zachód. Właściciele polskich firm obecnie są zmuszeni szukać pracowników w odległych krajach. Wybór często pada na Bangladesz, Nepal oraz Indie. Pracownicy z Bangladeszu i dwóch pozostałych krajów jakie wymieniono są niezwykle cenieni w Polsce. Ich pracowitość i profesjonalne podejście do wykonywanych obowiązków sprawiają, że polscy pracodawcy wyrobili sobie o nich bardzo pozytywną opinię. Niejednokrotnie zdarza się tak, że do naszego kraju przyjeżdżają bardzo wykwalifikowani pracownicy z Bangladeszu. Szczególnie tyczy się to zawodu spawacza oraz budowlańca a tak się składa, że w naszym kraju obecnie jest bardzo duże zapotrzebowanie na pracowników działających w tej branży.

Zatrudnianie osób z Bangladeszu wiąże się jednak z koniecznością załatwiania wizy. Koszt takiej wizy dla jednego obywatela Bangladeszu wynosi około 230zł ale dodatkowo należy liczyć się z kosztami podróży. Duża liczba pracodawców pokrywa takie koszty jeśli pracownik zadeklaruje, że będzie pracował w danej firmie przez określoną ilość lat.