wyburzenie

Prace podczas rozbiórki budynku – co będzie potrzebne oprócz wywozu gruzu

Praca na budowie kojarzy się nam najczęściej jedynie z pracą fizyczną. Jednak nie możemy zapominać o tym, że jest to również praca wymagająca wielu rozwiązań logistycznych i specjalistycznych budowlanych. Dlatego właśnie wdraża się specjalne systemy, które w odpowiedni sposób zarządzają zasobami budowlanymi, nawet jeśli w grę wchodzi już rozbiórka budynku.

Erp dla budownictwa – jak zaplanować budowę

program księgowyTrzeba wziąć pod uwagę fakt, że praca na budowie gromadzi wokół siebie kilka firm, które mają działać jak jedna. Kto inny zajmuje się kładzeniem posadzki przed budynkiem, a kto inny stawia ogrodzenie. W tym celu właśnie wprowadzono wszelkie udogodnienia informatyczne, mające na celu zintegrowanie pracy firm. Jednym z takich systemów jest system erp. Jednak na czym on polega? Przede wszystkim należałoby stwierdzić, że jest to system mający na celu usprawnienie pracy różnych firm i działów w zakładzie. Jeśli chodzi ściśle o budowę, to erp dla budownictwa będzie miał na celu zintegrowanie pracy wszystkich firm podwykonawczych. Głównym zadaniem systemu będzie zarządzanie zasobami oraz terminami wyznaczonych prac. Czy system ten znajdzie również zastosowanie podczas prac rozbiórkowych budynku? Jak najbardziej tak. Trzeba pamiętać o tym, że i przy wyburzaniu pracuje wiele podwykonawców. Mogłoby się wydawać, że należy zburzyć budynek, zebrać gruz i przystąpić do budowy. Jednak nie można zapominać o tym, że prace te wymagają działania różnego rodzaju urządzeń. Dzisiaj można zauważyć tendencję, że firmy specjalizują się w wykonywaniu jednolitych czynności, wymagających użycia podobnych maszyn. Dlatego właśnie wynajęcie kilku firm podwykonawczych do rozbiórki budynku będzie niezbędne. Co będzie najważniejsze podczas wyburzania?

Wywóz gruzu podczas rozbiórki

wywóz gruzuZdecydowanie najważniejsza czynnością wykonywaną podczas rozbiórki budynków będzie wywóz gruzu. Mogłoby się wydawać, że jest to jedynie oczyszczanie placu budowy. Jednak nie można zapominać o tym, że regularne wywożenie gruzu z miejsca budowy, zwłaszcza podczas rozbiórki, będzie warunkowało sprawne wykonywanie innych czynności i zapewniało będzie również bezpieczeństwo. Co będzie potrzebne do wywożenia gruzu? Przede wszystkim korzystnie będzie zainwestować w wynajem kontenerów, tak popularny we Wrocławiu. Będzie to usprawniało jego wywożenie z terenu budowy, a przede wszystkim uporządkuje plac budowy. Nie możemy zapominać o tym, że rozbiórka budynków to niezwykle niebezpieczna czynność, głównie właśnie ze względu na odłamki cegieł i spadające fragmenty konstrukcji. Dlatego właśnie na każdej budowie niezbędne będzie zamontowanie tuneli, które bezpiecznie sprowadzą gruz na ziemię. Są to zazwyczaj tuby wykonane z tworzywa sztucznego, poprowadzone z miejsca rozbiórki do kontenerów. Gwarantuje to nie tylko zachowanie większego bezpieczeństwa na terenie budowy, ale również usprawnia pracę budowlańców. Jeśli chodzi już o sam wywóz gruzu, z całą pewnością przyda się transport hds, który zadba o bezpieczne usunięcie kontenerów z gruzem z placu budowy. Niektóre firmy, które maja w swojej ofercie wynajem kontenerów, zajmują się kompleksowo również wywożeniem zapełnionych kontenerów i wymianą ich na puste, gotowe do użycia. Biorąc pod uwagę czas i sprawne wykonywanie obowiązków z całą pewnością lepiej będzie wynająć na budowę właśnie taką firmę.

Robocze koszule flanelowe i inne elementy ubioru budowlańca

Robocze koszule flanelowePozostając przy kwestii bezpieczeństwa na budowie, nie możemy zapominać o tym, że ważne będzie również odpowiednie zachowanie i ubranie się budowlańców. Oczywiście muszą przestrzegać wszelkich zasad bezpieczeństwa i higieny pracy, a konieczne będzie również odbycie przez nich stosownego szkolenia. Praca na budowie jest jak już wspominaliśmy praca fizyczną dla większości członków ekipy budowlanej. Dlatego właśnie wszystkie ciuchy muszą być wygodne i nie mogą krępować ruchów. Można zatem powiązać to z popularnością wśród pracowników budowy odzieży jaką są robocze koszule flanelowe. Jakie jeszcze elementy ubioru powinien posiadać każdy budowlaniec?

  • kombinezony jednorazowe,
  • rękawice robocze,
  • buty robocze,
  • kamizelka odblaskowa.

Oczywiście kombinezony jednorazowe będą używane w przypadku konieczności, na przykład, kiedy pracownik będzie pracował w mocnym kurzu czy pyle. Wtedy należy wyposażyć go również w maskę jednorazową. Inne elementy ubioru pracowników będą wykorzystywane podczas wykonywania najprostszych czynności.


Tekst powstał z pomocą:


Podsumowanie:

Rozbiórka budynku jest bez wątpienia częścią prac wykonywanych podczas budowy. Nie można jednak zapominać, że i organizacja pracy na budowie musi przebiegać w odpowiedni sposób, tak by zagwarantować dobre wyniki pracy i zapewnić bezpieczeństwo podczas prac.