Dron

Prezent dla dziecka – co warto zakupić?

Wraz z urodzinami dziecka, świętami rodzi się pytanie, co kupić dziecku na prezent? Co będzie odpowiednie? Jaki prezent nie znudzi mu się po chwili i nie rzuci tego na półkę. Z takimi problemami musiał zmierzyć się każdy kto kiedykolwiek musiał kupić coś dziecku.

Czy dron z kamerą to odpowiedni prezent dla dziecka?

DronDron jest bezzałogowym statkiem powietrznym, sterowanym zdalnie z ziemi. Dron nie jest odpowiednim prezentem dla dzieci. Dron z kamerą to jak najbardziej dobry prezent, ale już dla nastolatka. Sklep z dronami oferuje wiele wszelakich modeli i w różnych cenach. Takie drony z kamerą mogą służyć do kręcenia filmów czy robieniu zdjęć z powietrza. Przy użytkowaniu drona należy pamiętać o bezpieczeństwie. Sterowanie drona, szczególnie na początku nie jest łatwe i należy uważać by nie spadł on na osoby postronne, jak również na osobę sterująca.

Gra planszowa przenosi w inny świat.

Gra planszowaZastanawiając się nad prezentem dla dzieci zastanawiamy się nad tym, czy gry planszowe będą odpowiednie, a jeśli będą to jakie kupić. Gry planszowe wspomagają wyobraźnie, dziecko grając w gry planszowe przenosi się w swojej wyobraźni do innego świata. Nie ma lepszej zabawy dla całej rodziny, niż gra planszowa, sklep sprzedający takie artykuły oferuje wiele rodzai gier planszowych:

 • strategiczne,
 • wojenne,
 • imprezowe,
 • familijne,
 • ekonomiczne,
 • przygodowe,
 • logiczne,
 • podróżne,
 • słowne i liczbowe,
 • edukacyjne.

A może puzzle?

PuzzleInnym rodzajem zabawy dla dzieci, która wspomaga ich rozwój są puzzle. Puzzle polegają na ułożeniu dużego obrazka z małych części. Puzzle uczą myślenia analitycznego i logistycznego, uczy dopasowywania do siebie części układanki. Cała rodzina może układać puzzle. Sklep internety oferuje również puzzle trójwymiarowe, kuliste, a także bez obrazka, co może być alternatywą dla zwykłych układanek. Puzzle cieszą się nadal popularnością, a rosnący rozwój internetu i gier elektronicznych sprawił, ze zabawa w układanie puzzli przeniosła się do internetu.

Jaka lalka dla dziewczynki?

Oczywiście lalki to dobry prezent tylko dla dziewczynek. Rynek oferuje wiele rodzajów tych zabawek. Istnieją tak zwane lalki Barbie Ostano cieszą się popularności lalki bez makijażu oraz z nie idealnymi kształtami. Wyglądający jak zwyczajni ludzie. Innym pomysłem na prezent są lalki – bobasy. Takie lalki można kupić zwyczajne, ale także takie, które płaczą, takie, które można nakarmić oraz takie, którym można zmienić pieluszkę. Oprócz samych lalek można zakupić do nich wiele akcesoriów:

 • wózki, nosidełka
 • smoczki,
 • butelki,
 • smoczki,
 • ciuszki,
 • pieluszki.

Czy warto kupować zabawki edukacyjne?

Asortyment zabawek interaktywnych jest ogromny. Takie zabawki to dobry pomysł na prezent. Zazwyczaj oprócz ładnego wyglądu takie zabawki maja za zadanie edukację i rozwój dzieci. Polecane są one dla dzieci poniżej 3 roku życia, wtedy gdy dziecko najszybciej się rozwija i poznaje otaczający świat. Dla niemowląt fajnym rozwiązaniem są maty interaktywne, które wspomagają rozwój ruchowy. Dla starszych dzieci dostępne są zabawki, które oprócz wspomagania rozwoju ruchowego, uczą je podstawowych słówek, angielskiego, czy pomagają poznać otaczający świat.

Co kupić chłopcu?

Zabawki dla chłopców powinny być takie, by mogli przeżywać wyjątkowe i fantastyczne przygody, tajne misje. Asortyment jest ogromny, więc wybór odpowiedniego prezentu będzie trudny, Można wybrać szybkie samochody czy różnorakie roboty. Można kupić zestaw dla małego rycerza, żołnierza, kowboja. Oczywiście nie może zabraknąć zwykłych klocków, czy klocków lego.


 Źródła:


 Podsumowując:

Asortyment zabawek dziecięcych jest ogromny. Kupując prezent najlepiej kierować się indywidualnymi preferencjami dziecka, tym co lubi, czym się interesuje. Najważniejsze jednak by każda zabawka kupowana dziecku miała specjalny atest, co gwarantuje, że zabawka jest bezpieczna i podczas zabawy nic nie grozi maluchowi.