Problematyka wymian przednich szybek w smartfonach

W miarę jak smartfony rosną w naszych kieszeniach, niestety rośnie również liczba uszkodzeń powstałych w wyniku ich kontaktu z podłożem. Pęknięta szybka, to najpopularniejszy uraz, na jaki cierpią smartfony. Z pewnością każdy z was widział kogoś użytkującego telefon z charakterystycznym pęknięciem. Na szczęście, ta usterka nie paraliżuje telefonu i da się ją naprawić.

Wymiana samej szybki nie zawsze jest możliwa

wymiana szybki iphone 6Ekrany w smartfonach zaliczyły ogromny postęp na przestrzeli lat. Nie tylko urosły one w swoich rozmiarach, ale także sama jakość wyświetlanego obrazu diametralnie się poprawiła. Pomimo ogromnej ilości zalet jakie to za sobą niesie, warto odnotować także skutki uboczne. Głównym, jest fakt, że w wielu modelach  przednią szybkę należy wymienić wraz z całym wyświetlaczem co znacząco podnosi koszty naprawy. Powodem takiego stanu rzeczy jest zjednoczenie wyświetlacza w procesie laminacji z frontową szybką.  Praktycznie każdy topowy model telefonu został obdarzony w laminowany wyświetlacz, dlatego wymiana szybki iPhone 6 musi odbyć się jednocześnie z wymianą wyświetlacza.  Jeśli to nas dotknie problem zbitej szybki, powinniśmy oddać telefon do profesjonalnego serwisu, który posiad odpowiedni sprzęt, oryginalne części oraz doświadczenie w tego typu zabiegach, aby naprawić nasz telefon. Jest to zalecane, aby mieć pewność, że produkt który otrzymamy po naprawie, oferować będzie tą samą jakość jak telefon oryginalnie występujący bez tej usterki.

Zbita szybka to bardzo popularny problem, oraz usterka której samo naprawa jest niemożliwa.  W wielu przypadkach, szczególnie jeśli chodzi o lepsze modele telefonów, konieczna bedzie również wymiana wyświetlacza. Zabieg ten jest problematyczny w kwestii naprawy, natomiast znacząco podnosi jakość wyświetlanego obrazu na codzień.