Procesy rekrutacyjne i kadrowe w chmurze

 

Coraz więcej firm decyduje się na korzystanie z usług chmur, przy wypełnianiu codziennych zadań i przeprowadzaniu procesów, które odbywają się w przedsiębiorstwie. Jednym z obszarów, w których można wydajnie wykorzystać chmurę jest HR. Na co zwrócić uwagę przy wybieraniu odpowiedniego oprogramowania i usług?

Obsługa HR poprzez chmurę

hr w chmurzeChmury cieszą się ogromną popularnością. Jest to zasługa głównie faktu, że informatyzacja naszego świata cały czas postępuje i zwyczajnie wygodnie jest niektóre rzeczy przenieść do przestrzeni wirtualnej. Nie inaczej jest z branżą rekrutacji i obsługi kadrowej. HR w nowoczesne chmurze pozwala nieraz usprawnić procesy zarządzania danymi i oszczędzić miejsce na fizycznych nośnikach. Decydując się na tego rodzaju rozwiązanie, powinniśmy jednak uzyskać pewność. że dane przechowywane w chmurze będą bezpieczne. Wynika to nie tylko z faktu, że dla firmy dane są bardzo cenną wartością i muszą być chronione. Takie wymogi stawia przed przedsiębiorcami również prawo dotyczące ochrony danych osobowych. W procesach rekrutacyjnych, a także po zatrudnieniu pracownika, pracodawca zazwyczaj przetwarza jego dane, a zatem musi spełnić odpowiednie wymogi dotyczące zabezpieczeń. W przeciwnym wypadku może narazić się na nieprzyjemności. Jeśli zatem sięgamy po chmurę, aby usprawnić pracę działu HR, pamiętajmy, żeby upewnić się, że wybrane przez nas rozwiązanie jest bezpieczne.

Rekrutacja i kadry to dział firmy, który ma wiele obowiązków. Przeniesienie części dokumentacji do chmury może okazać się sporym ułatwieniem. Rozwiązania tego typu są dostępne i zyskują na popularności. Wiele osób jest zwolennikami przechowywania danych w chmurze. Ponieważ jednak chodzi o dane firmowe, a także dane osobowe, powinniśmy szczególną uwagę zwrócić na bezpieczeństwo.