Profesjonalna kurtyna przemysłowa

Kurtyny przemysłowe z powodzeniem stosuje się dziś w różnych gałęziach przemysłu. Ich podstawową funkcją jest ochrona. Kurtyny chronią wnętrza przedsiębiorstw m.in. przed hałasem oraz wysoką temperaturą. Zapobiegają również wydostawaniu się z fabryk oparów oraz pyłków powstałych podczas produkcji, które mogą źle wpływać zarówno na organizm ludzki, jak i środowisko. 

Jak wykorzystuje się kurtyny przemysłowe? 

kurtyna przemysłowaKurtyny przemysłowe ogólnie rzecz ujmując stosuje się w celu izolacji danej przestrzeni. Większość z nich służy więc do wydzielania stanowisk robotniczych, praktyka ta powszechna jest zwłaszcza w rzeźniach oraz w fabrykach nastawionych na produkcję produktów spożywczych, w których przykłada się sporą wagę do tego by produkt wytwarzany był w sterylnych, hermetycznych warunkach. Kurtyna przemysłowa może również oddzielać stanowiska spawalnicze, w których podczas spawania wytrącają się się sporo niebezpiecznych oparów. Pasy kurtyny skutecznie je wówczas zatrzymują, dzięki czemu nie dochodzi do rozprzestrzeniania się szkodliwych odprysków. Kurtyny pełnią również funkcję wyciszającą, skutecznie tłumią bowiem wszelkiego rodzaju hałasy. Przesłony ochronne stosowane są również powszechnie w laboratoriach, w których wydzielane są dla pracowników tzw. strefy czystości. Niekiedy za pomocą kurtyn separuje się również maszyny, dzięki temu są one chronione m.in. przed destrukcyjnym działaniem wilgoci lub zbyt niskimi temperaturami, które mogą uszkodzić niektóre urządzenia. 

Na samym końcu warto również wspomnieć o tym, że kurtyny przemysłowe są najczęściej przezroczyste. Dzięki temu pracownicy fabryk mają mogą kontrolować co dzieje się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz wydzielonej w ten sposób przestrzeni. Zasłony te produkuje się zazwyczaj z grubej, elastycznej folii PCV, którą bardzo łatwo się czyści. Tworzywo to jest również wodoodporne.