Profesjonalne usługi florystyczne

Zawód florysty jest ostatnio bardzo popularny. Niektórym wydaje się, że jest to po prostu nowe określenie kwiaciarki, jednak nie jest to prawda. Florysta zajmuje się nie tylko sprzedażą kwiatów, ale również tworzeniem kompozycji z roślin, florystycznych ozdób ślubnych, aranżacji z wykorzystaniem kwiatów oraz innych roślin ozdobnych.

Kolorowe akcesoria przydatne w pracy florysty

różnokolorowe akcesoria florystyczneProjektowanie oraz wykonywanie dekoracji z roślin ozdobnych wymaga użycia wielu dodatkowych elementów. Oczywiście, kwiaty są tutaj podstawą, jednak w celu podkreślenia ich naturalnego uroku przydatne będą różnokolorowe akcesoria florystyczne. Bukiety oraz dekoracje roślinne uzupełnią dodatki z barwnego tiulu i organzy, które sprawdzą się, jako kryzy lub kokardy do wiązanek, a także bieżniki na weselnych stołach. Kokardki, wstążki oraz rozetki są dostępne w bardzo szerokiej gamie kolorystycznej, dzięki czemu można je dobrać do każdego rodzaju bukietu. Florysta w swojej pracy wykorzystuje również dekoracyjną fizelinę, jutę oraz fibrę. Są to materiały, znajdujące szerokie zastosowanie w kompozycjach, a przy tym można je kupić w przeróżnych barwach. Ciekawe dodatki do kompozycji roślinnych stanowią perełki, piórka, cekiny oraz koraliki, a całość kompozycji może podkreślić różnokolorowy brokat. Akcesoria florystyczne dają duże możliwości w tworzeniu ciekawych kompozycji kwiatowych, jednak należy je stosować z umiarem, aby nie zepsuć  ogólnego wrażenia.

Praca florysty należy do dość przyjemnych zajęć. Szeroki dostęp do różnokolorowych akcesoriów dodatkowo ją ułatwia, a także pozwala na tworzenie oryginalnych projektów. Kompetentny florysta bez problemu poradzi sobie nie tylko z tworzeniem bukietów i wiązanek, ale również udekoruje samochód lub salę bankietową.