Progi zwalniające na parking

 

Po wielu sugestiach pracowników, w nowym biurowcu został wybudowany podziemny parking, przeznaczony wyłącznie dla pracowników. Jak w większości tego typu konstrukcji, parking został zabezpieczony progami drogowymi. Była to bodaj pierwsza rzecz, na jaką pracownicy zaczęli się uskarżać od początku istnienia nowego biurowca.

Nowoczesne progi zwalniające na parking

Próg zwalniającyParking był nowoczesny i przestronny, mogąc z powodzeniem pomieścić wszystkie samochody pracowników, manewrowanie w nim było łatwe, a czujniki nacisku wskazywały ilość wolnych miejsc, wyświetlając ich położenie na ekranach przy wjeździe. Jedynym mankamentem były progi. Wedle pracowników, były one niewygodne i wręcz irytujące, a niektórzy wskazywali wręcz możliwość uszkodzenia samochodu. Nie mogliśmy zignorować uwag pracowników, ale też nie było możliwości pozostawienia parkingu bez takiego zabezpieczenia, więc zainwestowaliśmy w bardziej nowoczesne rozwiązanie, a mianowicie próg zwalniający wykonany z materiału który twardniał przy odpowiedniej sile nacisku. Kierowca przejeżdżający po takim progu z niewielką prędkością praktycznie nie odczuwał jego obecności, za to przy większych prędkościach, próg ten działał dokładnie tak samo jak te, wykonane z tworzyw sztucznych. Koszt takich progów nie był bardzo wygórowany, a ich instalacja nie wymagała żadnych przeróbek w konstrukcji, więc zdecydowaliśmy się na wyposażenie parkingu w takie progi od razu. Było to dość nowatorskie i niespotykane rozwiązanie, ale znacznie poprawiło komfort użytkowania parkingu.

Obecnie pracownicy chwalą sobie możliwość swobodnego wjazdu i wyjazdu z parkingu bez uciążliwych progów utrudniających jazdę. Pozytywne opinie poskutkowały również chęcią wyposażenia pozostałych obiektów w takie urządzenia w najbliższej przyszłości.