Przechowywanie płynu AdBlue

Wszyscy mamy świadomość jak ważna współcześnie jest ochrona środowiska. Jednymi z zanieczyszczeń, z którymi obecnie wyjątkowo się walczy, są szkodliwe toksyny uwalniane do środowiska podczas prowadzenia i korzystania z niektórych maszyn. Jednak współczesna technologia i na to znajduje rozwiązanie.

AdBlue – pomoc w redukcji szkodliwych spalin

zbiornik na AdBluePomóc z nadmierną produkcją spalin może specjalistyczny płyn AdBlue. Ten wysokiej czystości wodny roztwór mocznika może być stosowany w maszynach z silnikiem typu Diesel, wyposażonych w system SCR (selektywna redukcja katalityczna). Jego użycie pozwala na redukcję uwalnianego do otoczenia szkodliwego tlenku azotu. Jak wiadomo produkty kupowane w dużych ilościach przynoszą ostatecznie więcej oszczędności niż kupowane ich detalicznie. Jeśli chcemy zakupić płyn AdBlue w większych ilościach powinniśmy zaopatrzyć się w specjalny zbiornik na AdBlue. Upewnijmy się, że wysokiej czystości wodny roztwór mocznika pozostanie… czysty. To przede wszystkim świadczy o jego jakości. Dlatego najlepiej wybrać takie pojemniki, które zostały stworzone przy użyciu wysokogatunkowych materiałów. Zbiornik na AdBlue powinien być szczelny, nie przepuszczać promieniowania UV i być odporny na zmienne warunki atmosferyczne czy uszkodzenia. Jeśli zależy nam na szybkim i bezpiecznym transporcie AdBlue możemy poszukać zbiorników mobilnych. Przy wyborze tych zwróćmy uwagę, czy pojemnik ma udogodnienia, które pozwolą na zminimalizowanie niepotrzebnych ruchów płynu.

Pamiętajmy, że przy zakupie odpowiedniego zbiornika liczy się nie tylko cena. Poszukajmy takiego, który zapewni długą jakość AdBlue. Zwróćmy też uwagę na gwarancje producenta – przede wszystkim jaki jest jej okres i co obejmuje. Czy pokryje koszty wszelkich ewentualnych napraw lub serwisów.