Przeprowadzka do nowego mieszkania

Moim celem po ukończeniu studiów było znalezienie pracy i wynajęcie własnego mieszkania. Chciałam być niezależna i to stało się moim głównym celem. Zawsze dobrze się uczyłam i dzięki temu mogłam liczyć na znalezienie dobrze płatnej pracy. Zatrudnienie dostałam w dużej spółce i zarabiałam porządne pieniądze.

Wynajęcie mieszkania w malowniczej okolicy 

mieszkanie w WilanowieKiedy otrzymałam już umowę o pracę na czas nieokreślony, to dopiero wtedy postanowiłam rozejrzeć się za mieszkaniem do wynajęcia. Przeglądałam mnóstwo ofert i spodobało mi się jedno mieszkanie w Wilanowie, które było bardzo przestronne a jednocześnie dość tanie. Mieszkanie było do wynajęcia w nowym budownictwie. Dzielnica była malownicza i spokojna. Kiedy byłam oglądać mieszkanie, to od razu mi się spodobało. Było nowocześnie urządzone i bardzo jasne. Od razu podpisałam z właścicielką umowę najmu na rok z góry. Tego samego dnia zorganizowałam sobie transport i przeprowadziłam się do nowego mieszkania. Przy przeprowadzce pomagał mój przyjaciel, na którego zawsze mogłam liczyć. Pomógł mi wszystko zapakować do samochodu i jak już dojechaliśmy do mojego mieszkania, to sam wszystko wnosił na górę. Nie chciał ode mnie pieniędzy za pomoc, tylko miałam mu obiecać, że zaproszę go na obiad jak już się urządzę. Cały weekend układała swoje rzeczy w mieszkaniu i sprawiało mi to sporo przyjemności. Miałam też okazję poznać sąsiadów, którzy okazali się bardzo sympatycznymi ludźmi. Wybrałam jednak dobrą lokalizację na samodzielne życie.

W nowym miejscu szybko się zadomowiłam. Dojazd miałam do pracy bardzo wygodny, gdyż jechałam tylko jednym autobusem i zajmowało mi to niewiele czasu. Kolegę, który pomógł mi z przeprowadzką zaprosiłam na obiad po tygodniu. Był zadowolony, że dotrzymałam słowa.