Przewiezienie drewnianych mebli z krakowskiego sklepu

Mieszkanie na wsi ma bardzo wiele zalet, choć trzeba przyznać, że niektóre wady potrafią być dokuczliwe. Jedną z największych będzie zapewne daleka odległość od wszelkiego rodzaju specjalistycznych sklepów, w których można kupić meble czy inne potrzebne rzeczy.

Transport był problemem przy zakupie drewnianych mebli kuchennych

drewniane meble do kuchni w krakowieWiedziałem od samego początku, że transport będzie niemałym problemem w mojej sytuacji. Nie posiadałem niestety żadnej ciężarówki ani jakiegokolwiek większego samochodu. Na szczęście mój ojciec był emerytowanym kierowcą ciężarówki – ponieważ nadal miał wielu znajomych w tej branży, była to jedynie kwestia wypożyczenia samochodu i pomocy mi w transporcie. Zgodził się bez wahania. Gdy ładowaliśmy meble do samochodu stwierdził, że to jedne z najładniejszych, jakie w życiu widział. Mieszkał on w Krakowie całe życie i niejednokrotnie zdarzało mu się wozić różnego rodzaju meble – zarówno bardzo nowoczesne, jak i niezwykle cenne antyki. Mimo wszystko gdy zobaczył jakie obecnie sprzedaje się drewniane meble do kuchni w Krakowie, nie mógł uwierzyć własnym oczom. Gdy spytałem o cenę a ja mu ją podałem, powiedział, że chyba robię go w konia. Nie było przecież możliwe, by tak ładne, a przy okazji dobre jakościowo meble miały być tak tanie. Niemalże zażądał ode mnie paragonu, ale ostatecznie uwierzył mi na słowo. Przewieźliśmy całe meble za jednym podejściem – ojciec nie wyszedł z wprawy jeśli chodzi o kierowanie ciężarówek. Nawet raz nie zdarzyło mu się najechać na krawężnik pomimo tego, że nie prowadził żadnego większego samochodu od co najmniej pięciu lat.

Gdy dojechaliśmy na miejsce okazało się, że meble są w dokładnie takim samym stanie, jak przy pakowaniu. Podziękowałem mojemu ojcu i powiedziałem, że wiszę mu jedną, porządną przysługę.