szkolenia

Przydatne kursy dla pracowników tymczasowych

Kiedy starasz się o pracę i twoje działania okazują się mało skuteczne, przemyśl udział w specjalistycznych kursach, zwiększających kwalifikacje. Może to być dobry sposób na ulepszenie swojej kandydatury na niektóre stanowiska. Część kursów jest organizowanych bezpłatnie na przykład w urzędach pracy lub agencjach zatrudnienia. Warto rozejrzeć się za nimi także w innych placówkach. Niekiedy może być korzystnie nawet zapłacić, ale potem mieć większe szanse na odnalezienie się na rynku pracy.

Agencja pracy tymczasowej a zatrudnienie

Agencja pracy tymczasowejWiele osób mających problem ze znalezieniem sobie stałego miejsca pracy udaje się do agencji pośredniczących w znajdowaniu pracowników dla firm i etatów dla osób bezrobotnych. Najczęściej oferowane przez nie zajęcia nie są przeznaczone na dłuższy okres, ale charakteryzują się tymczasowością, jednak jak to mówią, lepszy rydz niż nic. Czasami takie angaże są nawet bardziej opłacalne niż stała posada, zwłaszcza jeśli posiadasz jakąś specjalistyczną wiedzę lub umiejętność. Żyjemy w czasach, kiedy potrzeba fachowców, więc konkretne umiejętności są bardzo w cenie. Jeżeli na przykład masz zrobiony kurs na wózki widłowe, to nie będziesz mieć problemów ze znalezieniem roboty z pomocą agencji. Takie osoby zawsze są potrzebne, ponieważ nie jest to łatwa praca i nie każdy może ją wykonywać. Zapotrzebowanie natomiast jest ciągle duże. By wziąć udział w rekrutacji na dobrze płatne stanowiska, warto przemyśleć udział w kursach. Przydatne mogą być na przykład szkolenia:

  • obsługi wózków widłowych
  • BHP
  • szkolenia energetyczne
  • masażu i fizjoterapii
  • instruktażowe (do prowadzenia zajęć treningowych czy szkoleń)
  • dla przyszłych opiekunów, np. osób starszych.

To oczywiście nie wszystkie możliwości, bo wybór takich studiów jest naprawdę spory. Można wybrać takie, które odpowiadają zainteresowaniom konkretnej osoby albo takie, na jakie jest zapotrzebowanie w danej okolicy. Ważne, aby mieć świadomość, że ciągłe zwiększanie kwalifikacji jest coraz bardziej konieczne, jeżeli nie chce się mieć potem problemów z zostaniem w tyle. Wciąż pojawiają się nowe zajęcia, o których jeszcze kilka-kilkanaście lat temu mogło się ludziom nie śnić, a z drugiej strony wzrasta znaczenie niektórych zawodów tradycyjnych i specjalistycznych.

Kurs usuwania azbestu przykładem odpowiedzi na nowe potrzeby

Kursy zawodoweDawniej wydawało się, że nie ma nic złego w używaniu azbestu przy budowie domów. Niestety, dopiero z czasem ludzie odkryli, że może być to materiał wywołujący choroby, w tym różnego rodzaju raka. Pojawiło się więc zapotrzebowanie na usuwanie tego surowca, którego wdychanie jest tak szkodliwe. Mogą to robić pracownicy tymczasowi, jednak muszą posiadać odpowiednie przeszkolenie, aby nie zaszkodzić sobie na zdrowie. Usuwanie tego surowca wymaga posiadania specjalnych uprawień, które można posiąść przygotowując się do pracy. Nie jest to może zajęcie wymarzone, zwłaszcza, że wiąże się z pewnym niebezpieczeństwem, jednak osób wykwalifikowanych jest tutaj stosunkowo mało. Odbycie więc takiego szkolenia może być dobrym rozwiązaniem i przykładem dostosowania się do rynku. Co prawda takie kursy nie są zbyt powszechne, ale to też powoduje, że konkurencja do wykonywania zawodu nie jest bardzo duża i łatwiej dostać pracę. Na takie szkolenie można udać się na przykład do Warszawy.

Szybka praca, gdy odbędziesz kurs na wózek widłowy

Kurs Agencje pracy oferujące outsourcing pracowniczy często mają w swojej ofercie ogłoszenia o pracę jako pracownik z uprawnieniami na wózki widłowe. Jest to więc bardzo przydatna umiejętność, która może zapewnić pracę praktycznie od zaraz. Konkurencja na to stanowisko jest dość duża, jednak zapotrzebowanie także jest stabilne i powoduje, że można spodziewać się szybkiego angażu. Posiadając taką umiejętność można mieć niemal gwarancję, że w sytuacji, kiedy będzie potrzebna praca na szybko to nie będzie problemu z jej znalezieniem.


Więcej informacji w tym temacie można znaleźć na:


Podsumowanie

Oferta kursów, pomagających w znalezieniu się na rynku pracy jest bardzo szeroka. Niektóre są bardziej, inne mniej przydatne. Warto stale zwiększać swoje kwalifikacje, aby nie zostać w tyle i nie mieć problemów ze znajdowaniem zatrudnienia.