Całoroczny domek drewniany

Przygotowania do budowy domu drewnianego

Budowa domu to duża inwestycja, dlatego za nim się do niej przystąpi trzeba się do tego dobrze przygotować, zwłaszcza jeśli mowa o budowie drewnianego domu. Jak się zatem do takiej inwestycji przygotować i co trzeba wiedzieć o takiej budowie.

Budowa domów drewnianych wymaga projektu

Budowa domu drewnianegoJeśli chodzi o budowę domu drewnianego, a właściwie każdego domu to najważniejszym etapem jest przygotowanie projektu domu. Jeśli chodzi o projekt to zwykle nie sprawdzają się gotowe projekty, co za tym idzie konieczne jest zwykle ich dostosowanie, dlatego zwłaszcza jeśli chodzi o drewniane budownictwo zwykle konieczne jest wykonanie projektu na zamówienie. Zaletą tego rodzaju projektów jest nie tylko to, ze uwzględniają one potrzeby przyszłych domowników i możliwości inwestycyjne działki, ale także i to, że przy wykonywaniu projektu można uwzględnić takie rozwiązania jak choćby dom energooszczędny. Wówczas to zmienia się nieco bryłę projektowanego domu, tak by była ona bardziej skupiona, dzięki czemu utrata ciepła jest mniejsza.

 

Modele architektoniczne, czyli co makiety architektoniczne maja do budowy domu

Makiety domówNie ma co ukrywać, ze budowa domu to duża inwestycja, a sam projekt choć bardzo ważny nawet profesjonalnie wykonany nie daje jeszcze gwarancji, że gotowy dom będzie dokładnie tym czym założyliśmy i co za tym idzie, ze spełni on wszystkie nasze oczekiwania, dlatego od mementu w którym będziemy mieli gotowy projekt do chwili w której rozpoczniemy budowę, dobrze jeszcze wygospodarować czas na dodatkową fazę jaką jest przygotowanie modelu domu zgodnie z projektem. Obecnie wykonywane modele architektoniczne, pozwalają na odwzorowanie realnych rezultatów z bardzo duża dokładnością, głównie dlatego, ze są one nie tylko bardzo szczegółowe, ale także i w pewnym sensie funkcjonalne, ponieważ mogą one zawierać takie elementy jak na przykład ruchome drzwi okna, działające oświetlenie i tak dalej. Dzięki czemu poprzez wykonanie takiej makiety mamy możliwość sprawdzić jak w rzeczywistości będą się sprawdzać zależenia umieszczone w projekcie, jeśli makieta nie do końca będzie tym czego oczekujemy, zawsze możemy jeszcze nanieść poprawki na projekt przed rozpoczęciem prac, a co za tym idzie taka makieta to doskonały sposób na weryfikacje rozwiązań zastosowanych w projekcie, a co za tym idzie jest to rozwiązanie pozwalające uniknąć pomyłem i rozczarowań już na etapie budowy, gdzie zwykle trudno skutki tego odwrócić.

 

Budowa domu z bali – co warto wiedzieć?

Budowa domu z baliDomy z bali staja się ostatnio coraz popularniejsze głownie z dwóch powodów po pierwsze są do domu ekologiczne, dający dość duży komfort mieszkaniowy, po drugie budowa takiego domu nie zajmuje zbyt wiele czasu, co jest dla wielu osób kuszącą perspektywą. Ostatnia rzeczą jaka przemawia za tym rodzajem budownictwa i co za tym idzie wpływa na jego rosnąca popularność są walory wizualne, ponieważ nie da się zaprzeczyć temu, ze domu budowane z bali prezentują się niesamowicie. Jeśli chodzi o samą buda to jak wspomniane już zostało trwa ona dość krótko w porównaniu z tradycyjnym drewnianym domem, jednak problem może stanowić znalezienie odpowiedniej ekipy trudniącej się budową takich konstrukcji, ponieważ w Polsce jako, że jest to dość świeża moda takich firm nie ma za wiele. Jednak kiedy już uda się znaleźć odpowiednią ekipę same prace przebiegną dość sprawnie. Ogólnie rzecz biorąc prace te odbywają się na trzech etapach takich jak:

  • Konstrukcja z bali
  • Prace do stanu surowego zamkniętego
  • Prace wykończeniowe wewnątrz budynku

Co za tym idzie jeśli wykonawca są dobrze, to dom w krótkim czasie będzie do zamieszkania, a komfort mieszkaniowy przy wykorzystaniu tej technologii będzie wysoki.


Rzetelne informacje związane z tematem można znaleźć na:

  • Jawor – strona internetowa przedsiębiorstwa budującego domki drewniane całoroczne
  • Budownictwo.org – portal internetowy poświęcony tematyce budownictwa
  • Makiety-architektoniczne.eu – strona internetowa firmy oferującej makiety i modele domow

 

Podsumowując

Jeśli chcemy mieć pewność, ze nowo wybudowany dom będzie domem naszych marzeń i że będzie spełniał on nasze wszystkie oczekiwania to za nim przystąpimy do budowy trzeba się do niej odpowiednio przygotować, co za tym idzie ważne jest to by zlecić wykonanie profesjonalnego projektu, a także zając się jego weryfikacja, tak by mieć pewność, że to na pewno to o co nam chodziło.