Psychoterapeuta dla każdego

 

Czym tak właściwie jest norma? To względne pojęcie zależne od tego, co w danym środowisku, miejscu, czy kraju jest za taką normę uważane. Normy to zespoły cech, przyzwyczajeń, zasad. Prawo nakazuje nam przestrzegać norm. Jednak co jeżeli ktoś nie czuje się jak osoba normalna? Gdy zauważamy w sobie jakieś odstępstwa od uznanych reguł?

Terapia dla osoby z zaburzeniami osobowości

psychoterapeuta poznańZaburzenia osobowości towarzyszyły mi już od wielu lat. Można powiedzieć, że się z nimi urodziłam, jednak będąc dzieckiem jakoś się to aż tak nie uaktywniało. Miałam tak zwane borderline, czyli osobowość z pogranicza. Pogranicze to oznacza, że zachowujemy się na granicach różnych zachowań i te nastroje są bardzo skoczne. Raz smutna, za dwie minuty wesoło coś opowiadam. Wszystko ma jakieś swoje podłoże. Byłam już w takim stopniu zagubiona, że tylko psychoterapeuta poznań mógł mi pomóc. Nie dawałam sobie rady sama ze sobą, było mi ciężko wytrzymać. Kłóciłam się z partnerem, byłam bardzo wybuchowa. Zapisałam się więc na psychoterapię, by psychoterapeuta mógł dotrzeć do wnętrza moich problemów i jakoś móc je ze mną przepracować. Czytałam, że jest kilka metod pracy z osobami mającymi borderline, więc tutaj pojawiła się dla mnie nadzieja. Myślałam zawsze, że tak już musi być, że taka już jestem i muszę się ze sobą męczyć. Jednak kiedy znalazłam artykuł o terapii dla osób z burzliwą osobowością, postanowiłam spróbować czy coś mi to pomoże.

Nie wiem, co bym zrobiła, gdyby nie mój psychoterapeuta. Omówiliśmy przyczynę mojej stałej potrzeby poczucia bezpieczeństwa i obawy przed odrzuceniem. Dowiedziałam się wielu rzeczy o swoich zaburzeniach, o których wcześniej nie miałam pojęcia. Rozpoczęliśmy terapię i jestem dobrej myśli. Na razie byłam tylko kilka razy, ale już jest znacznie lepiej.