Rodzaje dysz do kanalizacji

Cała instalacja kanalizacyjna jak i inne instalacje również może ulec awarii. Jedną z ich głównych przyczyn się jej zapchanie. Istnieje kilka metod, aby udrażniać instalację kanalizacyjną. W jednej z nich korzysta się ze specjalnych dysz, które ułatwiają przepchanie niedrożności. Takie dysze można podzielić na wiele rodzajów. W zależności od różnych instalacji, stosuje się inne.

Jakie są standardowe dysze kanalizacyjne?

dysze do kanalizacjiStandardowe  dysze do kanalizacji mają chyba najbardziej sprawdzony kształt, który umożliwia przepychanie rur. Stosuje się je w przypadku prostych, standardowych zatorów lub podczas przepłukiwania rur kanalizacyjnych. Innym rodzaje dysz jest dysza trójkrawędziowa. Posiada one ostre krawędzie, które ułatwiają rozbijanie praktycznie każdego zatoru. Te  dysze do kanalizacji wykorzystuje się również w przypadku zamarzniętych rur. Kolejnymi dyszami do kanalizacji o których warto wspomnieć są te rotacyjne. Dzięki temu, że posiadają one cztery różne kąty padania wody pod ciśnieniem są bardzo uniwersalne a do tego mają bardzo optymalne właściwości, dzięki czemu takie dysze rotacyjne sprawdzają się w różnych warunkach i z różnym rodzaje zatoru. Także na rynku można znaleźć  dysze do kanalizacji, które są w kształcie jaja. Ten właśnie optymalny kształt sprawia, że są one wręcz perfekcyjne, jeśli chodzi o radzenie sobie z zatorami i czyszczenie kanalizacji. Kształt jaja sprawia, że nie ta dysza nie haczy o krawędzie rur i do tego nie zakleszcza się w narożnikach.

O rodzajach dysz służących do przepychania kanalizacji można by pisać praktycznie w nieskończoność. Jest ich  a prawdę dużo. Przykładowo istnieją jeszcze dysze radialne, dysze ze specjalnymi frezami. Poza tym również różnią się one od siebie wielkością, tak aby zawsze je dopasować do wielkości i średnicy instalacji kanalizacyjnej.