Różne typy drukarek

Z chwilą pojawienia się w życiu codziennym komputerów osobistych, ich nieodłącznym „partnerem” stały się drukarki. Taki zestaw umożliwia posiadaczowi, niezależnie od tego czy jest to firma, czy indywidualny użytkownik, uzyskać natychmiastowy wydruk pracy wykonanej na komputerze. Do tego celu służą różnego typu drukarki.

Fleksografia – jedna z technik drukarskich

drukarki flexograficzneJest kilka typów drukarek, zależnych od techniki i materiałów drukarskich. Najprostsze to drukarki igłowe i atramentowe. Stosowane są zwykle przez indywidualnych, amatorskich użytkowników komputerów osobistych lub laptopów. Drukarki laserowe mają znacznie szersze zastosowanie. Wykorzystywane są przez profesjonalistów i w firmach do prac administracyjnych. Do prac technicznych, czyli zadań produkcyjnych stosowane są drukarki flexograficzne. Ich cechą charakterystyczną jest występowanie elastycznej, wypukłej formy drukowej z polimeru lub gumy, dzięki czemu można drukować nawet na niezbyt równym podłożu. Zatem te drukarki mają najszersze zastosowanie. Drukowanie na folii, kartonie lub tkaninie to domena drukarek fleksograficznych. Dlatego najczęściej za pomocą tych drukarek wykonywane są wszelkie metki, naklejki, elementy samoprzylepne itp. W tym obszarze mieszczą się również metki samoprzylepne, nadruki na kartonie czy też na folii. Skoro to urządzenie ma tak szeroki zakres zastosowania, można założyć, że bardzo wielu producentów różnych przedmiotów użytkowych zaopatruje się w te drukarki, aby w ramach własnych wyposażyć swoje produkty w niezbędne akcesoria, wymagane na rynku.

Kupno drukarki fleksograficznej nie stanowi żądnego problemu. Można je nabyć bezpośrednio u producentów lub w sklepach specjalistycznych, tradycyjnych i on-line. Oferowane są zarówno nowe, jak i używane firm renomowanych i mało znanych. Obsługa tych urządzeń jest prosta i nie wymaga szczególnych kwalifikacji.