Różne typy wałków do jogi

Aktywność fizyczna może przyjmować różne formy. Czasami ma ona na celu poprawienie naszej kondycji fizycznej, czasami zaś wyciszenie i rozluźnienie naszego ciała. Do aktywności drugiego typu na pewno powinniśmy zaliczyć jogę, do której musimy odpowiednio się przygotować i wyposażyć w konkretne akcesoria, jeśli zamierzamy ćwiczy w domu.

Przydatność wałka do jogi

wałek do jogiNa pewno jednym z akcesoriów, które będą nam niezwykle przydatne przy ćwiczeniu jogi jest wałek do jogi. Akcesorium to wykonane jest z bawełnianego wkładu, który zamykany jest na niezawodny suwak. Wkład ten wypełniany jest najczęściej gryczaną łuską, a całość zamykana w zdejmowanym pokrowcu. Ze względu na różne funkcjonalności wałka do jogi, dostępne są one w różnych rozmiarach. Na pewno powinniśmy wskazać tutaj mały wałek, który świetnie sprawdzi się w podróży. Jeśli więc wybieramy się, np. do studio fitness, gdzie chcemy ćwiczyć ze swoim wałkiem, którego używamy w domu, wałek tego typu będzie świetnym rozwiązaniem. Oprócz niego w sklepach znajdziemy wałek o trochę większym rozmiarze, który cieszy się wśród klientów największym zainteresowaniem. Wałek ten nazywany jest standardowym i wybierany jest najczęściej. Oba wskazane wałki mają kształt cylindryczny. Na rynku dostępne są również wałki o bardziej prostokątnym przekroju, a także te, które charakteryzują się naprawdę dużym rozmiarem. Duże wałki na pewno sprawdzą się w przestronniejszych przestrzeniach.

Dokonując zakupu konkretnego wałka, który będziemy stosować przy ćwiczeniu jogi, na pewno powinniśmy wziąć pod uwagę nasze potrzeby, ale też możliwości, jakimi dysponujemy. Musimy wiedzieć, czy przestrzeń, w której będziemy chcieli ćwiczyć pozwala na na wykorzystanie dużego wałka, czy też powinniśmy ograniczyć się do mniejszego, ale równie funkcjonalnego zastępstwa.