Samodzielny remont z uszczelką neoprenową

Kiedy przychodzi do remontu mieszkania, stajemy przed podjęciem ważnej decyzji – robimy go sami, czy zatrudniamy ekipę, która zrobi wszystko za nas. Obydwa rozwiązania mają swoje plusy i minusy. Oczywiście, jeśli nie mamy pojęcia o majsterkowaniu, decyzja jest prosta. Jeśli jednak wiemy, co to młotek i wiemy, jak go używać, warto przemyśleć pierwszy wariant.

Uszczelki z neoprenu, poziomica i dłuto

Uszczelki NeoprenoweNajtrudniejszy bywa remont łazienki – trzeba samodzielnie ogarnąć wszystkie instalacje, zerwać stare kafle i położyć nowe, wymienić umywalkę czy wannę. Jeśli tego nie czujesz, spokojnie możesz zamawiać ekipę. Jeśli jednak masz do tego dryg, wystarczy zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt i brać się do działania. Z pewnością przydadzą ci się uszczelki neoprenowe, małe dłuto, dobry klej do kafli i dużo dobrych chęci. Do wymiany samej instalacji hydraulicznej warto jednak wezwać fachowca – w tej kwestii jeden mały błąd może kosztować cię zbyt wiele. Ciebie, a nawet sąsiadów… dlatego nie ma co się zgrywać i poprosić i pomoc hydraulika. Całą resztę możemy wykonać samodzielnie. Trzeba jednak pamiętać o tym, żeby dokładnie usunąć stare kafle wraz z całym klejem oraz wyrównać powierzchnię – tutaj przyda się dobra poziomica. Do instalacji wanny czy prysznica dobrze jest zaopatrzyć się we wspomnianą uszczelkę z neoprenu – samoprzylepna taśma wykonana jest z niezwykle trwałego i odpornego na działanie różnych temperatur materiału. Doskonale sprawdza się zatem nie tylko w łazience, ale również posłuży za dobre uszczelnienie niektórych elementów dekoracyjnych w ogrodzie.

Remont bywa niekiedy przykrą koniecznością, którą jednak można przemienić w świetną zabawę. Wystarczy zaopatrzyć się we właściwy sprzęt, poprosić fachowca o wykonanie najtrudniejszych prac oraz o kilka dobrych rad, by następnie przejść do samodzielnego przeprowadzenia renowacji – to naprawdę może się udać!