Sauna na podczerwień, jak ona działa?

Jeśli jesteśmy miłośnikami korzystania z sauny, która emituje promienie podczerwieni (inaczej infrared) możemy ją zamontować u siebie w domu, ponieważ wielu producentów ma ofertę również dla klientów indywidualnych. Są to niewielkie kabiny, w których powietrze ogrzewane jest przez promienniki.

Jak działa sauna na podczerwień?

sauny na podczerwieńJuż od dawna znane są lecznicze walory podwyższania temperatury ciała. Dzięki temu nasze naczynia krwionośne rozszerzają się i kurczą co wzmacnia je oraz przyspiesza krążenie krwi. Poza tym wraz z potem usuwane są z naszego organizmu szkodliwe toksyny oraz sól. Skóra staje się gładka i bardziej elastyczna. Zmiany temperatur również hartują nasze ciało, dzięki czemu jesteśmy bardziej odporni. Sauny na podczerwień polecane są przez wielu lekarzy w leczeniu chorób oraz różnych schorzeń takich jak rwa kulszowa, owrzodzenie nóg i odleżyny, uszkodzenie tkanek miękkich oraz wiele innych przypadków. Poza tym z tego rodzaju sauny mogą również korzystać osoby starsze, ponieważ panująca w niej temperatura oscyluje w granicach 25-60 stopni Celsjusza. To sprawia, że możemy przebywać o wiele dłużej w takiej saunie niż w przypadku tradycyjnych. Kabina ogrzewana jest przez zabudowane w ścianach promienniki podczerwieni, które emitują promienie podczerwieni o niezwykle łagodnym oddziaływaniu na nasze ciało. Do tego oddzaływują na nas z każdej strony, dzięki czemu temperatura naszego ciała wzrasta równomiernie. Dzięki odparowaniu wody nerki zostają odciążone, obniża się ciśnienie krwi i poprawia krążenie. Za to wzrasta nasze tętno i przepływ krwi, poprawia się zaopatrzenie na tlen i inne substancje odżywcze, ponieważ przyspiesza krążenie krwi.

Jeśli więc mamy trochę miejsca w swoim domu lub w ogrodzie (producent oferuje również sauny zewnętrzne, które są odporne na warunki atmosferyczne) możemy zamówić taką saunę, dzięki temu będziemy mogli z niej korzystać w każdej wolnej chwili.