Siłowniki po regeneracji

Większość procesów budowlanych dużych obiektów opiera się na tak zwanym ciężkim sprzęcie. Mam tutaj na myśli różnego rodzaju koparki, wywrotki i inne urządzenia tego typu. Tego rodzaju sprzęt jest bardzo mocno eksploatowany na miejscu budowy, więc rzeczą zupełnie normalną jest to, że co jakiś czas trzeba poddać go regeneracji.

Proces regeneracji siłownika hydraulicznego

regeneracja siłownikówSiłowniki hydrauliczne w maszynach budowlanych w gruncie rzeczy służą do unoszenia lub opuszczania niektórych elementów danego urządzenia, więc są one bardzo mocno eksploatowane przez nakładanie na nie bardzo dużych ciężarów. Po dłuższym czasie, musimy wymienić siłowniki na nowe lub poddać je regeneracji. Regeneracja siłowników jest dużo bardziej opłacalna, ponieważ dużo mniej kosztuje, niż zakup nowego siłownika, a siłownik po regeneracji funkcjonuje jak nowy. Proces regeneracji zaczyna się od wyjęcie go z urządzenia, a następnie przeprowadzana jest diagnoza. Od poprawnej diagnozy uszkodzenia bardzo dużo zależy, ponieważ sugeruje ona dalsze kroki. Najczęstszą usterką siłowników jest rozszczelnienie, przez co płyn wycieka na zewnątrz, co osłabia siłownik, a po dłuższym czasie może doprowadzić do zatarcia się tłoków siłownika. W takim przypadku należy rozebrać siłownik na części pierwsze, dokładnie go wyczyścić, a następnie wymienić wszystkie uszczelniacze na nowe. Po tych czynnościach możemy zamontować siłownik w urządzenie z którego został wyjęty. Proces regeneracji dobiega tutaj końca.

Przeprowadzenie regeneracji nie należy do najłatwiejszych czynności, ponieważ osoba, która przeprowadza regeneracje, musi posiadać dużą wiedzą na ten temat, a także odpowiedni sprzęt. Dlatego regeneracje lepiej zlecić profesjonalnej firmie, która zajmuje się tym na co dzień, więc ma w tym duże doświadczenie.