Skuteczne pistolety do masowania

 

Kiedy intensywnie ćwiczymy, nasze mięśnie nie zawsze nadążają za wykonywaną praca i ulegają zbytnim uszkodzeniom. Efektem tego są zakwasy i bóle mięśniowe, które mogą trwać nawet kilka dni. Żeby się ich skutecznie pozbyć, trzeba masować dane miejsce.

Jak działa pistolet do masażu?

pistolety do masowaniaNie każdy z nas ma w domu osobę, która może nam wykonać odpowiedni masaż obolałej części ciała, a to zawsze przynosi szybką ulgę. Czasem możemy to zrobić samodzielnie, ale kiedy bolą nas plecy czy ciężko dostępna część ciała, to staje się to niemożliwe. Pozostają nam do dyspozycji przeróżne rollery i piłki masujące, ale ich działanie jest dość powierzchowne. Zdecydowanie lepsze są specjalne pistolety do masowania, które wysyłają wibracje o odpowiednim natężeniu. Taki masaż jest znacznie bardziej skuteczny niż jakikolwiek inny, bo dociera do głębszych warstw naszego ciała, przez co działa bezpośrednio na źródło bólu. Dostępne na rynku pistolety posiadają w zestawie kilka głowic masujących o różnym kształcie, są wyposażone w przynajmniej sześciostopniową regulację intensywności wibracji, dzięki czemu bez problemu dostosuje się ją do oczekiwań i ładowarkę. Takie urządzenie można ze sobą zabierać na siłownię, urlop czy na dowolny wyjazd, ponieważ nie zabiera wiele miejsca. Pistolet posiada ergonomiczną rączkę do trzymania, która jest pokryta antypoślizgowym materiałem, co znacznie ułatwia jego trzymanie. Urządzenie może działać przez około sześćdziesiąt minut po pełnym naładowaniu więc można go wykorzystywać bezprzewodowo.

Taki pistole sprawdzi się w każdym domu, bo bóle mięśniowe są czymś normalnym. Pojawiają się po nieprzespanej nocy na niewygodnym łóżku, zbyt ciężkim treningu czy po długim siedzeniu w pracy. W takiej sytuacji tylko pistolet do masażu pomoże nam się ich szybko pozbyć.