Kurier z opakowaniem jednorazowym

Skuteczne zabezpieczenie transportu tanich ubranek dla dzieci

Podczas wysyłki przedmiotów ważne jest odpowiednie ich zabezpieczenie. Nie chcemy przecież, żeby przesyłka doszła do adresata w kawałkach, albo żeby zaginęła gdzieś po drodze. Od nas zależy w dużej mierze w jakim stanie odbiorca otrzyma pakunek. Podstawą jest mocne, solidne pakowanie każdej przesyłki.

Tanie ubranka dla dzieci – jak mogę je zapakować?

Ubranka dla dzieciWydaje się, że z pakowaniem takich rzeczy jak odzież, nie powinno być większych problemów. Nie są to przedmioty o nietypowych kształtach, trudne do umieszczenia w kopercie czy kartonie. Nie posiadają wielkich rozmiarów, a poza tym można je na tyle różnie składać i zwijać, że zmieszczą się spokojnie do kartonu. Ważne jest jednak, aby zawsze dość mocno zabezpieczyć paczuszkę. Niezależnie od tego, czy jest ona większa i kartonowa, czy mniejsza i spakowana w kopertę, zadbaj o ochronę przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi i uszkodzeniem mechanicznym. Jeśli pakujesz rzeczy w kopertę, niech będzie ona koniecznie bąbelkowa. W żadnym razie nie pakuj ciuszków w zwykłą, niczym niezabezpieczoną kopertę, ponieważ może się to skończyć tym, że donikąd ta przesyłka nie dotrze i już jej więcej nie zobaczysz.

 

Sposoby ekonomicznej wysyłki bielizny dziecięcej

Bielizna dziecięcaJeżeli zależy ci na taniej wysyłce, to nie obniżaj jej kosztów za wszelką cenę. W pierwszej kolejności musi być zawsze bezpieczeństwo zawartości, a dopiero potem można myśleć o ograniczaniu kosztów usługi. Jeśli chcesz tanio wysłać ubranka dla dzieci:

  • zapakuj je solidnie, ale w kopertę bąbelkową,
  • zapakuj w karton większą ilość ubranek i wyślij za jednym razem,
  • wyślij przesyłką ekonomiczną zamiast priorytetową,
  • użyj jak najmniejszych rozmiarów opakowania, a folia stretch niech posłuży ci do ochrony przesyłki

Jeśli już pakujesz ubrania trochę na siłę w mniejszy pakunek, to zabezpiecz paczkę dodatkowo folią stretch. Będziesz miał wówczas pewność, że nic złego się jej nie stanie, a przynajmniej z twojej winy nie powinno. Kiedy wysyłasz małą ilość ubranek, spokojnie wystarczy ci koperta bąbelkowa i możesz wtedy wysłać rzeczy jako zwykły list albo na przykład polecony, jeśli chcesz mieć informację, kiedy paczuszka dotrze. Nieco droższą opcją jest wysyłka paczką pocztową, ale wtedy nie musisz się tak wciskać w małe koperty i spokojnie możesz użyć kartonu. Pamiętaj i w tym przypadku o dobrym zabezpieczeniu. Oklej karton dokładnie taśmą pakową. Taniej zawsze wysłać rzeczy przesyłką ekonomiczną, jednak trzeba mieć świadomość, że będą szły nieco dłużej.

Opakowania kartonowe i taśmy pakowe do zabezpieczenia paczki

Opakowanie kartonoweKiedy przystępujesz do zakupu kartonu w celu zapakowania ubranek, pamiętaj aby był on trwały. Na rynku jest bardzo wiele różnych rodzajów opakowań, jednak nie wszystkie są dobrej jakości. Możesz kupić solidny karton na poczcie bądź zamówić przez internet, jednak bierz pod uwagę przede wszystkim, jaką ma grubość według opisu. O ile przy wysyłce małej ilości ubranek nie powinno być żadnych problemów, nawet kiedy karton będzie cienki, o tyle w sytuacji większych transportów konieczne, aby solidniej je zabezpieczyć. Trzeba zdawać sobie sprawę, że jeśli wysyłasz ubranka w zwykłej kopercie, to powinna być ona zaklejona fabrycznym klejem. Niezbyt wskazane jest zaklejanie koperty taśmą czy klejem. Wówczas pracownik poczty może odmówić nadania takiej przesyłki albo poprosić cię o podpisanie specjalnego oświadczenia, że to ty w ten sposób zakleiłeś ową paczkę. Jeżeli chcesz, aby bielizna dziecięca była wysłana w tej kopercie jako list, to pamiętaj, żeby nie obkleić jej całej taśmą, bo wówczas niemożliwe będzie naklejenie na nią znaczka i będziesz musiał tak czy siak wysłać ją paczką, a więc trochę drożej. Taśma pakowa natomiast świetnie się sprawdza do oklejania kartonów.


Dodatkowe informacje związane z tematem są dostępne na:

  • Babyland-sklep.pl – internetowy sklep z tanimi ubrankami dla dzieci
  • Pakowacz.eu – sklep online oferujący kartony fasonowe i taśmy pakowe
  • Etransport.pl – portal internetowy zawierający informacje ze świata transportu

Podsumowanie

Aby nie martwić się, że ubranka dziecięce znikną gdzieś po drodze i nie dotrą na miejsce docelowe, trzeba odpowiednio zabezpieczyć wysyłkę przed transportem. Nie powinniśmy nigdy żałować solidnego opakowania i oklejenia dla przesyłki. To od nas bowiem także zależy jak przebiegnie jej podróż.