Śniadanie z bakaliami

Czasem nie mamy pomysłu na to, co zjeść na śniadanie. Jest to bowiem pora dnia, która wiąże się z pośpiechem. Spieszymy się bowiem do pracy, do szkoły czy też na poranne bieganie. Dlatego bardzo często zaniedbujemy ten najważniejszy posiłek w ciągu dnia.

Zalety spożywania bakalii

bakalie sklepTymczasem możemy przygotować sobie sporo posiłków, które nie wymagają od nas zbyt dużego zaangażowania. Przygotowuje się je bardzo szybko i równie szybko spożywa. Musimy jednak pamiętać o tym, by nie jeść w biegu. Przede wszystkim nie jest to dobre dla naszego organizmu. Powolne przeżuwanie ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i trawienie, poza tym nie chcemy się niczym zakrztusić. Na śniadanie możemy między innymi zjeść bakalie. Oczywiście nie powinny być one serwowane jako całe danie. Jednak mogą być doskonałym dodatkiem do jogurtu naturalnego czy też do owoców. W bakaliach możemy bowiem znaleźć między innymi zdrowe orzechy, które poprawiają naszą zdolność zapamiętywania. Poza tym bakalie zawierają również rodzynki, ziarna słonecznika czy też pestki dyni. Obecnie mieszanki są różne, ale w każdej można znaleźć coś interesującego. Najlepiej jest kupować pojedynczo składniki i mieszać poszczególne bakalie ze sobą. Jeśli jednak nie mamy na to czasu, możemy kupować gotowe. Obecnie bakalie sklep oferuje nam w dużych opakowaniach, typowo rodzinnych. Możemy jednak znaleźć je również w mniejszych, które są idealne na dłuższy dzień w pracy. Oczywiście nie powinniśmy z takimi bakaliami przesadzać, tylko spożywać je rozsądnie.

Dziś doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne jest spożywanie dobrego i sporego śniadania. Czasem jednak zupełnie pomijamy ten posiłek, jemy go na szybko lub jest ubogi pod względem składników. Warto natomiast do śniadania wprowadzić zdrowe bakalie.